Autosalon Los Angeles: Nissan Ellure

Jan Horčík - 18 Listopad 2010

Na si automobilka připravil debut svého nového Nissan Ellure. Nejde o první pohled na některý z budoucích výrobních modelů. Ellure má pouze potvrdit záměr Nissanu zůstát silným hráčem v segmentu sedanů i pro dalších pár let. Jde tedy o předobraz budoucích modelů.   

Nissan Ellure

galerie: Nissan Ellure

Nissan Ellure Nissan Ellure Nissan Ellure

"Jde o ideální auto pro cílovou skupinu, kterou jsou ženy mezi 30 a 40 lety s citem pro sofistikovanost a vzpouru," říká překvapivě šéf Nissanu Shiro Nakamura. Sedan Nissan Ellure se chlubí jednoduchým, nicméně provokativním .

Zdaleka nejzajímavější je však na celém autě to, že se jedná o . Hlavní pohonnou jednotkou je přeplňovaný 2,5l čtyřválec s inteligentní dvojitou spojkou doplněný o 25kW využívající Xtronic CVT. To celé pohání přední nápravu, šťávu dodávají . Samozřejmostí je rekuperace.

Nissan Ellure

Ellure se může pochlubit taktéž nálepkou "Pure Drive", která označuje snahu o CO2, a tedy i spotřeby. V jsou využity také některé . Původní spekulace o tom, že by Nissan Ellure mohl být se nepotvrdily.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station