Nissan v Evropě prodal už přes 10 000 elektromobilů Leaf

Na evropském trhu byl prodán desetitisící vůz značky Nissan Leaf. Jeho hrdou majitelkou se stala Sylvie Leroyová. Tento úspěch znovu potvrdil, že se revoluční vůz s nulovými emisemi své pověsti nejprodávanějšího elektromobilu všech dob těší naprosto zaslouženě.

Přes 10 000 prodaných elektromobilů Nissan Leaf v Evropě. Pěkně nám to začíná!
foto: Nissan

Paní Leroyová je zdravotní sestra a v novém voze chce jezdit za staršími pacienty, kteří nedochází do ordinace, a o víkendech vozit rodinu na výlety. Vůz si pořídila v obchodním zastoupení společnosti Nissan na pařížském předměstí nedaleko svého bydliště.

100% elektrický rodinný vůz zakoupila potom, co si jej vyzkoušela na testovací jízdě: „Pro tento vůz jsem se rozhodla proto, že má nízké provozní náklady, což je pro mě vzhledem k mé práci velmi důležité.Potřebovala jsem pořádné rodinné auto a chtěla jsem svůj starý dieselový hatchback vyměnit za elektromobil. Nissan Leaf byl tedy jasnou volbou.Rodinu představa elektrického vozu nejprve příliš nenadchla, ale hned po testovací jízdě mi manžel oznámil, že tímhle autem chce jezdit do práce. Bude mě ale muset dost přemlouvat, abych mu půjčila klíčky!

A už vážněji dodává: „Jako zdravotní sestra dobře vím, jaký vliv má znečištěné pařížské ovzduší na zdraví lidí, a tak jsem opravdu ráda, že se po městě můžu pohybovat s vědomím, že ve svém elektromobilu jeho kvalitu nezhoršuji.Ve svém novém Nissanu budu jezdit hlavně k pacientům, ale moc se těším i na to, až ho v létě s rodinou naložíme na vlak a vyjedeme si na prázdniny na Riviéru.

Nissan Leaf se v Evropě prodává od března 2011. Poptávka po elektromobilech od té doby stále roste, a tak je dnes k mání po celém kontinentě. Ředitel společnosti Nissan Europe pro elektrické vozy Jean-Pierre Diernaz má z pokoření desetitisícové hranice velkou radost:

Z pohledu budoucnosti elektromobilů v Evropě je to důležitý milník. Navíc se nám jej podařilo dosáhnout v době, kdy o model Leaf v této oblasti zřetelně roste zájem. V červnu se zde prodalo více než 1 000 vozů Leaf – to je nejlepší měsíční výsledek od jejich uvedení na trh. A v dubnu se náš elektromobil stal druhým nejprodávanějším vozem v Norsku.

Na závěr shrnuje: „Postoj veřejnosti k elektrickým vozům se postupně mění. Pořizuje si je stále více lidí a stále rychleji se rozvíjí infrastruktura potřebná pro jejich provoz.Náš historický úspěch přišel v momentě, kdy se chystáme představit nový, v Evropě vyráběný Nissan Leaf, který se od předchozí verze liší více než stovkou různých vylepšení.

Nový elektromobil Nissan Leaf se vyrábí ve Velké Británii a v prodejnách po celé Evropě se objeví již příští měsíc. Nabízí více než 100 vylepšení a změn, jež jsou inspirovány hodnocením a zkušenostmi majitelů vozů první generace.

tisková zpráva

Napsat komentář