Mini potvrdilo plug-in hybridní Countryman

Zkušenosti s vývojem, výrobou a prodejem elektromobilu BMW i3 a plug-in hybridu BMW i8 teď BMW zúročí také u své značky MINI. Chystá pro ni nový plug-in hybrid.

BMW chystá na příští dva roky v elektromobilitě velké věci. Kromě plug-in hybridního MINI připravuje také novou verzi BMW i8 včetně roadsteru a další upgrade pro BMW i3.
foto: BMW

Šéfové značky MINI Sebastian Mackensen a Peter Wolf aktuálně v Mnichově představili první plug-in hybrid nesoucí toto prémiové logo. Ačkoliv je podle oficiálních informací vývoj auta téměř dokončen, zatím nechce BMW pouštět do éteru zbytečně moc informací.

Není divu, uvedení na trh se totiž očekává až v roce 2019. Co zatím víme je, že auto bude založeno na modelu MINI Countryman, využije komponenty BMW eDrive a plug-in hybridní pohon nabídne několik různých módů.

Mód AUTO eDRIVE umožní jet čistě na elektřinu max. rychlostí 80 km/h. Mód MAX eDRIVE dovolí až 125 km/h. V módu SAVE BATTERY bude auto pohánět pouze spalovací motor.

Pro úplnost doplňujeme, že BMW už od roku 2008 testovalo plně elektrické vozy MINI E a spekulovalo se, že BMW MINI E se stane základem pro budoucí elektromobily bavorské značky.

tisková zpráva

22 Comments on “Mini potvrdilo plug-in hybridní Countryman”

  1. Vzal jste mi to pod rukama.
   Vzal jste mi to pod rukama. Zrovna jsem přemýšlel kam to tu plácnout. 🙂

   Myslím že zásadní problém budou zatím baterie, je to přece jenom celkem nízká kapacita a technologie nepatří k nejlepším, na druhou stranu je celkem jednoduchá na okolní obvody.

   Zajímalo by mne jestli to ma rekuperační brzdu, ikdyž to by možná přidalo příliš k ceně, která je ale zajímavá, pokud se ji podaří udržet i u dalších modelů, pak není myslím v ničem problém.

   Uměl bych si představit vuyužití i pro jiné aplikace, nosnost je zajímavá, myslím že by z toho mohly jít udělat jak vozy pro rozvážku, tak malé metací vozy a istě by se něšlo více možností. Fakt že se jedná jen o olověné baterie ale znamená že teoreticky, pokud by se sehnal dobrý dodavatel, je možné několikanásobně zvýšit dojezd jen pouhou výměnou za baterie na bázy lithia.

   1. Mne to tak pripadá, že
    Mne to tak pripadá, že všetky staré automobilky si musia prejsť rôznymi hybridmi aby na nakoniec po rokoch zistili, že je to slepá cesta, ktorá nikam nevedie a buď prejdú potom na elektrinu, alebo to zabalia úplne, lebo budú zadĺžení až po uši s plnými parkoviskami aút, ktoré už nikto nebude chcieť.
    Zatiaľ tuším iba Nissan nevyvíja kočkopsy, ale sústreďuje sa na čistý pohon.

Napsat komentář