Načipujte si Leaf: na vyšší výkon i lepší dojezd

auto Nissan Leaf NISMO koncept

Tuning elektromobilů? Mate Rimac začínal tím, že přestavěl staré BMW na ultravýkonné elektrické auto. Dnes už je tuning něco docela běžného – i pro elektromobily. Nissan nabízí doma v Japonsku speciální balíček NISMO, který vylepší Leaf po všech stránkách.

Koncept Nissan Leaf NISMO je zatím určen pouze pro domácí japonský trh
foto: Nissan

O speciálni verzi elektromobilu Leaf s názvem NISMO jsme už psali. Jde o upravený Leaf, vycházející ze závodního speciálu Nissanu. Stejnojmenné tuningové příslušenství ale nabízí něco víc.

Například speciální kontrolní modul k motoru (v podstatě přečipování), které z elektromobilu Leaf vymáčkne výkon navíc bez toho, aby byl výrazně snížen dojezd. Naopak, v Eco módu se dokonce dojezd prodlouží! Taková hračka bude Japonce stát v přepočtu necelých 30 000 Kč.

Kromě čipu je k dispozici i aerodynamicky upravený body-kit (cena přes 200 000 Kč!), sportovní odpružení (přes 20 000 Kč), 18″ litá kola (10 000 Kč) a další modifikace. Mít svůj jedinečný sportovní Leaf, to nebude zadarmo.

Tři komentáře u “Načipujte si Leaf: na vyšší výkon i lepší dojezd”

 1. Redakce prosím Vás
  Redakce prosím Vás udělejte něco s tou reklamou.
  Na telefonu se kvůli ní nedají číst články, protože zabírá půlku displae.
  A navíc mi přijde že nejde ani klikat na odkazy pod reklamou. Musím najet nad reklamu nebo stránku zmenšit ale to zase nejde číst natož se trefit do odkazu.

  Diky

  Straně to rozčiluje. Vždy jsem po čtení na hybridu na telefonu hodně naštvaný (nechci být sprostý, ale normálně bych použil jiné slovo.)

Napsat komentář