Kdy vyměnit olej? Přístroj Lubricheck vám to řekne

oleje je dána mnoha faktory a i přes veškerý technický pokrok zůstávají doporučení na jeho výměnu již přes půl století téměř neměnná. Nemění se ale velké množství oleje zbytečně? Jak poznat, že už olej neslouží tak jak by měl? Tyto otázky by měl zodpovědět přístroj kontrolující kvalitu oleje – Lubricheck.   

lubricheck.com

Výměna oleje v automobilu není zrovna levnou záležitostí, nehledě na nutnost ekologické likvidace vyjetého maziva. Ušetřit peněženkám řidičů a ulehčit pomůže senzor kvality oleje Lubricheck.

Lubricheck je nový přístroj velikosti kreditní karty, který zanalyzuje pár kapek používaného oleje. Přístroj kontroluje množství kovových částic, úroveň cizích kapalin v oleji a stav kyselosti oleje. Právě zvyšující se kyselost oleje během jeho používání je jedním z hlavních faktorů opotřebení maziva.

Po vyhodnocení výsledků přístroj informuje uživatele prostřednictvím diod o stavu maziva. Zelená zóna na stupnici 1 až 7 ukazuje dobrý stav oleje, jantarová zóna stupnice 8 a 9 indikuje nutnost brzké výměny oleje a červená desítka upozorňuje na jeho okamžitou výměnu.

Doplňkem Lubrichecku je online databáze údajů na webových stránkách výrobce. Zde mohou uživatelé zadávat informace o typu vozidla, značce použitého oleje a intervalech výměny oleje. Ty je pak možné jednoduše porovnávat s ostatními uživateli a vybrat si nejvhodnější mazivo pro svůj .

Některá nová vozidla již přicházejí na trh s vestavěnými senzory kvality , avšak řada řidičů tento přístroj jistě uvítá. Obzvláště pro jeho vskutku lidovou , která je stanovena na 30 amerických dolarů.

Přístroj zatím není v prodeji, ale zájemci si jej mohou rezervovat na stránkách www.lubricheck.com.

Napsat komentář