NextGen – recyklovaný motorový olej pro vaše auto

Není pochyb o tom, že vážný problém pro představuje množství vyjetého motorového oleje pocházejícího z oblasti a jeho ekologická likvidace. Společnost Valvoline se nyní rozhodla nepříznivou situaci řešit a přichází se svým novým recyklovaným olejem nazvaným NextGen.  

Valvoline tvrdí, že její nový produkt NextGen samozřejmě splňuje všechna kritéria mazání a tepelné ochrany. Navíc používání oleje nejenže sníží závislost na produkci ropy, ale také šetří energii. Té je totiž při recyklaci oleje potřeba méně, než při výrobě nového oleje ze surové .

Podle získaných údajů je každý rok v osobních a nákladních automobilech napříč Spojenými státy americkými vyměněno na 400 miliónů galonů oleje. Namísto likvidování vyjetého oleje tradičním způsobem chce Valvoline starý olej recyklovat a míchat jej s olejem novým.

Společnost Valvoline tvrdí, že olej používaný několik tisíc kilometrů jízdy není ani tak opotřebovaný jako spíše špinavý. Z toho důvodu chce Valvoline starý olej vystavit procesům, které se používají při čištění surové ropy a získat tak zase čistý produkt.

Výsledná směs obsahuje 50 % nového a stejný díl recyklovaného oleje. NextGen plní veškeré SAE (Society of Automotive Engineers) a API (American Petroleum Institute) standardy a je připraven pro bezpečné použití jak v ojetých tak i v nových . V současnosti Valvoline nabízí NextGen v řadách 5W20, 10W30 a 10W40. Na každý z nich poskytuje stejné záruky jako na ostatní Valvoline motorové oleje.

Otázkou zůstává, jak chce společnost s tímto výrobkem uspět na trhu, když jsou spotřebitelé masírováni reklamními kampaněmi, které poukazují na nutnost pravidelné výměny starého oleje za nový. Krom toho je bohužel NextGen k dispozici za cenu téměř shodnou s běžným novým motorovým olejem.

Přesvědčit tak zákazníka ke koupi NextGen bude nesmírně obtížné a jestli se to marketingovému oddělení Valvoline podaří, to ukáže až čas.

One Comment on “NextGen – recyklovaný motorový olej pro vaše auto”

Napsat komentář