Konference o e-mobilitě v Brně

mezinárodní strojírenský veletrh elektromobilita konference

Je alternativou budoucnosti? Na tuto a další otázky se pokusí odpovědět konference, která se bude pod názvem E- Mobilita: vývoj a trendy 2011 – 2015 konat v 3. října v v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu. Konference je určena pracovníkům veřejné správy, dopravcům, logistikům, energetikům a dalším zájemcům o tento způsob dopravy. Vystoupí na ní přední čeští odborníci a několik zahraničních hostů.

Mezinárodní strojírenský veletrh je vedoucí průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 500 vystavovatelů a 75 000 návštěvníků z 59 zemí světa. Více jak třetina vystavovatelů je ze zahraničí. Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského průmyslu v devíti specializovaných oborech.
foto: BVV

Konferenci E- Mobilita: vývoj a trendy 2011 – 2015 pořádá společnost Fresharena společně s brněnskými veletrhy. Fresharena na svých akcích vždy dává prostor špičkovým odborníkům.

Také v rámci této konference bude otevřena řada velice zajímavých a aktuálních témat. Diskutovat se bude zejména o ekonomických, ekologických a vývojových trendech v elektromobilitě v i v zahraničí a o eletromobilitě a jejím fenoménu v dopravě.

„Na konferenci vystoupí osobnosti zabývající se alternativní dopravou z řad českých odborníků i několik zahraničních hostů,“ říká Andrea Šmatláková, Managing Partner pořádájící společnosti Fresharena. “Jsou mezi nimi např. ze společnosti a Petr Koláček reprezentující , kteří pohovoří o e-mobilitě z hlediska energetických společností.

Samostatnou kapitolou je rozvoj elektromobility a její financování. V rámci tohoto bloku vystoupí např. Tomáš Chmelík, který bude hovořit o pilotním projektu E-mobilita ČEZ, Petr Koláček ozřejmí pohled společnosti E.ON na danou problematiku, na téma Nové podmínky, skutečnosti a výzvy v procesu vývoje bude hovořit Petr Kristl ze Škoda Auto a František Hrdlička z ČVUT Praha nastíní možný vývoj elektromobility v letech 2012 až 2030.

Dalším aktuálním tématem je elektromobilní městská doprava. Se studii „eMobility Landscape” – rozvoj e-mobility ve městech v roce 2020 seznámí účastníky konference odborníci z Kapsh Telematic Services Karel Feix a Clemens Schober.

Projekt Bratislavská městská karta přiblíží obchodní manažer MasterCard Europe Slovensko Milan Laitl. Skutečnou lahůdku pak nabídne Luděk Janík, vedoucí oddělení vodíkových technologií Ústavu jaderného výzkumu v Řeži, který představí světový unikát – autobus s trihybridním pohonem.

Elektromobily a budoucnost

Téma elektromobilů pak tvoří samostatnou kapitolu a bude jim věnována závěrečná část konference. O investicích do elektromobilů, o nákladech spojených s výrobou a jejich návratnosti bude hovořit Libor Kozubík, Managing Consultant, IBM Česká republika, Praha.

Věnovat se bude hlavně obchodním příležitostem, které jsou spojené s , jejich technickým předpokladům, samotným finančním nákladům a v těchto aspektech bude elektromobily porovnávat s vozidly se spalovacím motorem. Nastíní také výhled do budoucnosti, v níž elektromobily patrně sehrají významnou roli.

se bude zabývat problematikou dopravních prostředků na elektrický pohon zejména z hlediska využití potenciálu e-mobility. Odborníci z Masarykovy Univerzity v Brně se budou věnovat systému řízení spotřeby energie elektromobilu.

Koncepty elektromobilů představí předseda Asociace elektromobilového průmyslu , který se s účastníky konference podělí také o zážitky ze čtyři tisice kilometrů dlouhého závodu elektromobilů WAWE 2011.

Doprovodný program nabídne např. zkušební jízdy na ve spolupráci se společností , na výstavě uvidíte a otestovat si můžete elektromobilní flotilu ČEZ či uvidíte elektromobilní Škoda Octavia. Moderátorem konference je Roman Srp, viceprezident Sdružení pro dopravní telematiku.

Konference se 3. října 2011 bude konat od 13 do 18 hodin na Výstavišti 1, sál Press Center, Pavilon E a záštitu nad ní převzalo Ministerstvo dopravy ČR.

Cena vstupného na konferenci včetně jednodenního vstupu na MSV 2011: 2390,-Kč bez DPH/os.

Cena vstupného na konferenci včetně jednodenního vstupu na MSV 2011 při registraci na akci do 15.9.2011: 1990,-Kč bez DPH/os. Cena pro vystavovatele: 1790,-Kč bez DPH/os.

Cena pro návštěvníky i vystavovatele při registraci tří a více osob na konferenci: 1450,-Kč bez DPH/os.

Napsat komentář