Hybridy nemusejí být nuda, vzkazuje Švédsko

Toyota Prius Extreme

Hybridní automobil Toyota Prius považují mnozí automobiloví nadšenci za velmi nudné auto. Třem švédským mechanikům se ale podařilo přeměnit tento hybrid v luxusní sportovní káru, která by se klidně mohla vzpupně projíždět na jakémkoliv tuningovém srazu.

Claes Gustafson a partička kolem Classe’s Garage strávila úpravami Priuse osm týdnů a utratila při tom 184 275 dolarů. Gustafson pracuje jako automobilový televizní reportér pro švédskou stanici TV4. Ta mu jednoho dne nabídla, zda by nechtěl mít vlastní show zaměřenou na budování vlastního auta. Gustafson okamžitě kývnul s tím, že díky přirozenému citu pro ekologii (který je v severských zemích běžný) se rozhodl překopat nějakou osvědčenou ekologickou značku. Vybíral mezi automobilkami Saab, Honda a Volvo, ale nakonec skončil u Toyoty. Údajně především pro unikátní pohonný systém (Hybrid Synergy Drive), který její hybridy využívají. Čtěte dál a mrkněte na video Toyoty Prius Extreme – aneb jak si ekologické auto představují Švédi.  

wired, foto: wired

Jeden komentář u “Hybridy nemusejí být nuda, vzkazuje Švédsko”

  1. Vážení přátelé, dostal
    Vážení přátelé, dostal jsem info., že pokud s hybridem od Toyoty uvíznete ve sněhu, je prakticky nemožné bez cizí pomoci vyjet. Údajně se nejprve aktivuje protiprokluz a následně vypne nějaké zabezpečení elektromotoru. Nepřichází v úvahu nějaké rozhoupání vozu, jak jsme zvyklí u klasiky. Mohl by se někdo vyjádřit, kdo má praktické zkušenosti? Jak je tento problém velký? Projevuje se až, když jsme tzv. zahrabáni, nebo již stačí pod koly nepatrné zledovatělé důlky ve sněhu? Díky za odpověď.

    Karel

Napsat komentář