Ford přidá Start-Stop systém do konvenčních vozidel

Technologie se již stala standardní funkcí v mnoha hybridních elektrických vozidlech včetně a Escape Hybrid. Ford nyní oznámil, že bude od roku implementovat Auto-Start-Stop systém i do běžných automobilů typu crossover a SUV.   

Systém Start-Stop přináší motoristům pohybujících se převážně v městském provozu prokazatelnou finanční a navíc se sníží i emise výfukových plynů. Jedná se o technologii, která vypne motor pokaždé, když automobil zastaví (např. v dopravní zácpě či na semaforech).

Systém, který používá 12V posílení automobilové a modernizovaný startér, nevyžaduje žádné změny v chování řidičů. Motor se restartuje v okamžiku, kdy řidičova noha opustí brzdový pedál. Součástí systému je světlo na palubní desce indikující vypnutí motoru a také speciální tachometr ukazující střelkou na zeleně označené pole.

Podle jeho nový patentovaný Auto-Start-Stop systém pro benzínové motory bude většině řidičů nejméně o 4 % a také samozřejmě eliminuje vznik emisí na nulu v případě, kdy auto stojí.

Globální zavádění systému do i motorů již v Evropě probíhá v modelech a Mondeo. V současné době se zahajuje integrace systému i do modelů , a C-Max Grand. Nicméně v Severní Americe bude Auto-Start-Stop systém debutovat v roce 2012 v autech vybavených benzínovými motory s manuální i automatickou převodovkou.

Poznamenejme však, že Ford není první automobilkou, která se rozhodla touto technologií obohacovat konvenční vozidla. V posledních letech byly podobné systémy zavedeny i ve vozech jako , Citroën C3 a v také různých modelech automobilek , , , a dalších.

2 Comments on “Ford přidá Start-Stop systém do konvenčních vozidel”

Napsat komentář