Elektromobil Peugeot i0n objede Českou republiku

– malý městský vůz, od kterého nikdo nečeká, že překročí hranice města. A přesto, 2. srpna 2011 zahájí Peugeot i0n svoji dvoutýdenní cestu kolem ČR, během které přejede hranice všech sousedních států, navštíví 17 měst a překoná více než 1500 km.
foto: Hybrid.cz

Za podpory čtyř partnerů: Peugeot ČR, skupina , Terinvest (pořadatel veletrhu AMPER) a Elektrika.cz vznikl společný projekt Electric Emotion Tour, jehož cílem je dokázat nečekané schopnosti a přiblížit tento inovativní produkt veřejnosti.

Trasa Electric Emotion Tour začne v  a protne Plzeň, Karlovy Vary, Teplice, Jablonec nad Nisou, , Hradec Králové, Letohrad, Olomouc, Ostravu, Zlín, Otrokovice, Lednici, , Dukovany, Jihlavu a Kolín. Dvoutýdenní cestu zakončí Peugeot i0n opět v Praze dne 15. srpna.

Informace o projektu obohacené o zážitky členů expedice Electric emotion Tour lze sledovat na internetových stránkách www.electric-emotion.cz i na facebooku.

Zastávky v jednotlivých městech potřebné k dobití vozu budou moci využít zájemci z řad veřejnosti a v daných lokalitách si jízdu elektromobilem vyzkoušet. Projekt Electric Emotion Tour tak přispěje k seznámení široké veřejnosti s technologií elektrických vozů, jejich vlastnostmi a používání.

V průběhu těchto 14 dní budou měřeny a zaznamenávány údaje o počtu dobití, ujeté vzdálenosti, spotřebě v Kč, aj. Tyto informace poukáží na vlastnosti provozu tohoto elektromobilu a současně budou použity k doložení českých rekordů, o jejichž vytvoření se realizační tým pokusí.

Rekordy se budou týkat největší vzdálenosti ujeté elektromobilem za určité časové období a nejnižší spotřeby v Kč. Realizační tým také navštíví postupně všechny sousedící státy, aby byl doložen okruh kolem celé .

„Od prosince 2010, kdy byl Peugeot i0n uveden na trh, přijala značka už přes 2000 objednávek, což je velký úspěch. Ovšem než se elektromobil stane běžnou součástí života, je potřeba ještě mnoho kroků vedoucích k rozvoji elektromobility. Jedním z nich je i změna automobilových zvyklostí motoristů. K té vede jak přiblížení elektromobilu lidem, tak i posun v obecném vnímání elektromobilů a jejich vlastností veřejností. Electric Emotion Tour je jedním z projektů, který může této změně zvyklostí napomoci, a proto ho jednoznačně podporujeme,“ prohlásil k projektu Yann Carnoy, generální ředitel společnosti Peugeot Česká republika.

Mimochodem, Peugeot iOn má momentálně redakce Hybrid.cz zapůjčen k třítýdennímu testování. Naše dojmy z můžete sledovat na našem Facebooku, případně v připravovaných článcích. S autem se sice nechystáme objet celou naši republiku, ale rozhodně plánujeme i delší cesty – tu nejbližší do Brna a zpět do Čech po jižní Moravě.

tisková zpráva

Napsat komentář