Baterie EVC

DHL bude přepravovat baterie pro Renault

Ivo Hradil - 08 Červenec 2011

automobilový koncern se připravuje na masové zavedení svých . Dalším elementem zapadajícím do složité mozaiky úspěšného zvládnutí zavedení nového výrobku na trh je podepsání dohody se spediční firmou DHL, která bude automobilce poskytovat své ucelené logistické služby.   
DHL
foto: DHL

Obě společnosti podepsaly tříletou smlouvu, která se začne realizovat současně se spuštěním prodeje elektromobilů , , a , jejichž postupné uvedení na trh se plánuje od podzimu letošního roku do poloviny roku .

„Renault je první , která spustí opravdu hromadnou a kontrakt s firmou je jedním z klíčových prvků k zajišťování náhradních baterií pro naše zákazníky,“ řekl obchodní ředitel Renaultu Jacques Daniel.

Kupní smlouva na Renault zahrnuje i poskytování výměny pronajatých baterií přímo u autorizovaného prodejce. A právě zásobování prodejních míst v zemích a náhradními bude do budoucna plně v kompetenci DHL.

Součástí dohody je i ukládání použitých ve skladovacích prostorách DHL v Bonneuil u a jejich následná doprava do nejstaršího centra Renaultu ve francouzském Flins.

DHL bude kontrolovat celý logistický proces prostřednictvím svého logistického centra (Automotive Control Tower) v holandském Veghel. Díky speciálnímu softwarovému řešení bude možné jednotlivý akumulátor sledovat v celém dodavatelském řetězci.

Společnost DHL potvrdila, že začala školit své zaměstnance ve způsobu manipulace a převážení baterií, neboť ty mají nestandardní rozměry a nezanedbatelná je i jejich , která se pohybuje v rozmezí 112 až 335 kg.

Generální ředitel DHL pro Evropu, Dan Ellerton, komentoval uzavření smlouvy slovy: „Bezemisní mobilita je jednou z nejdůležitějších výzev 21. století a zvládnutí je nezbytné pro úspěšný vstup na automobilový trh. Řešení, které jsme vyvinuli pro Renault, poskytne spolehlivý a účinný způsob jak organizovat bezproblémový pohyb náhradních dílů a baterií.“

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol