Design Challenge představuje nejnovější vize aut budoucnosti

Letošní si pro nás připravil opravdové lahůdky. Jejich předzvěstí byl koncept či spíše vize – auto, které se nevyrábí, ale pěstuje. Sedmý ročník soutěže , kde se každoročně představují netradiční koncepty, se nesl v duchu snižování spotřeby paliva bez omezování jiných prvk vozidel.   


Během několikaleté historie soutěže jsme již mohli vidět množství velkých světových značek a zajímavých model. Připomenout si můžeme V2G, vítěze minulého ročníku.

Šlo o auto zaměřené na kooperaci s mobilním zařízením a využití webkamer. Před dvěma lety se zase radovala z vítězství Kaan, která by mohla v budoucnu plnit úlohu monopostu F1.

Letošní ročník nám v užším finále představil sedm zajímavých vizí z nichž vzešli hned dva vítězové.

Tím prvním se stal koncept Aera, jehož tvůrci se zabývali využitím vzduchu při pohybu vozidla a ochraně posádky.

Design Challenge Cadillac Aera

Díky stlačenému vzduchu by mělo být vozidlo schopné překonat vzdálenost až 1600 km.

Tento speciální aeromobil (čili „) se bude vyrábět z lehkých polymerů. Nosnou strukturu bude tvořit příhradový prostorový rám a přenos signálů se bude zajišťovat bezdrátově. Díky těmto všem prvkům by se měla hmotnost vozidla pohybovat kolem 450 kilogramů.

Druhým letošním vítězem se stal výtvor designérů z německého Advanced Design Studios. Ti představili vizi 454. Za své jméno vděčí auto své hmotnosti, která by neměla přesáhnout 454 kilogramů.

Design Challenge Smart 454

A co činí toto vozidlo výjimečným? Výrobu vozidla budou zajišťovat speciální roboty s obrovskými pletacími jehlicemi, které uhlíková vlákna spojí a vymodelují do těch správných tvarů

O pohon vozu se postarají dva s výkonem 15 kW a .

Z dalších účastníků bychom snad mohli zmínit ještě Air Motion, které stejně jako Cadillac Aera pohání stlačený vzduch, nebo DRS – luxusní rikšu poháněnou elektromotorem.

LA autoshow

Napsat komentář