Daimler a Bosch budou společně vyrábět elektromotory

Společnosti Daimler a Robert Bosch GmbH potvrdily podepsání oficiální dohody na založení společného podniku, který by se měl postarat o vývoj a výrobu určených pro pohon elektrických aut. Nový podnik s padesáti procentním podílem každé z firem, by měl začít výrobu během příštího roku.  

foto: Daimler-Bosch

Nový podnik s názvem EM-motive GmbH bude mít své sídlo a výrobní zařízení v německém Hildesheimu, avšak technický vývoj firmy bude umístěn v blízkosti mateřských společností ve . Do čela EM-motive dosadí každá z firem jednoho svého ředitele, kteří budou společně řídit okolo stovky zaměstnanců.

Charakteristickým rysem elektrických motorů vyráběných firmou EM-motive by měl být jejich modulární design. Díky tomu by mělo být možné elektromotory využívat nejen v nové generace značek a , ale i v široké škále jiných výrobců (nabízí se čínské BYD, Toyota, ale především Renault).

Prodej elektromotorů třetím stranám by měl probíhat výhradně prostřednictvím firmy Bosch. Podle současných plánů má EM-motive do konce roku 2020 vyrobit okolo jednoho miliónu elektrických motorů.

„Vytvoření aliance mezi společnostmi Daimler a je velkou investicí, která napomůže zajistit světlou budoucnost evropskému ,“ poznamenal Wolf-Henning Scheider, člen představenstva společnosti Robert Bosch GmbH.

Společnosti Bosch i mohou do společného podniku přispět kromě financí i obrovskou úrovní odborných znalostí získaných dlouholetými praktickými zkušenostmi. Vytvoření podniku tak už brání jediná, i když podstatná věc – souhlas antimonopolního úřadu.

Napsat komentář