Škoda Auto uvádí Octavii na LPG

Jan Horčík - 09 Září 2009

Automobilka z Mladé Boleslavi se prozatím do alternativ příliš nežene. Nová s pohonem na LPG však může být pro řadu zákazníků zajímavá. Auto se prodává ve verzi liftback i combi, základní cena pro verzi s motorem o objemu 1,6l je 419 000 Kč, "kombík" se prodává za 459 900 Kč.
Škoda Octavia LPG
Modely Škoda Octavia LPG a Škoda Octavia Combi LPG mohou jezdit jak na zkapalněný ropný plyn (LPG), tak i na benzin, jejich motor si poradí s oběma variantami. "Škoda Auto je v současnosti jediným výrobcem na českém trhu, který originální systém LPG nabízí v sériové výrobě včetně všech garancí," řekl mluvčí Škodovky.  

Nádrže na plyn umožňují automatické i manuální přepínání mezi oběma jízdními režimy. Výkon se pohybuje mezi 72 kW (LPG) a 75 kW (benzin). Spotřeba benzinu je 7,1 litru na 100 kilometrů, respektive 9,2 l LPG na 100 kilometrů. Emise oxidu uhličitého jsou na 149 g/km u LPG a 169 g/km při jízdě na benzin.

Jak je na tom Škoda a alternativní paliva obecně? Na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2007 představila modely řady Greenline. Škoda Fabia Greenline, Škoda Octavia Greenline a počátkem letošního roku se objevila i Škoda Superb Greenline. Objevila se i FlexFuel verze, kdy je možné do benzinu přimíchat až 85% biopaliva.

Problém s řadou Greenline spočívá v tom, že podle některých hlasů jde víceméně o čistě marketingový tah. Všechny šetrné technologie z řady GreenLine by totiž mohly být snadno využity i v klasické verzi vozu. Místo toho si za ně Škoda nechává připlatit v řadě Greenline. Případně existují soukromé firmy, které zajistí přestavbu na CNG (slovník: stlačený zemní plyn).

Částečnou nápravu reputace si proto chce Škoda aktuálně zajistit spoluprací na projektu Superbel, tedy přestavbě vozu Škoda Superb na elektrombil. Více informací v našem článku "Škoda Superb na elektřinu, Roomster za pár let?".

Škoda Auto via iHNed.cz
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak už ani mluvčí automobilky nezná vlastní trh, to je smutné. Značka Subaru dodává do třech svých modelů LPG systém včetně všech garancí. A to již od roku 2006, pane mluvčí..
http://www.subaru.cz/modely_lpg.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud si správně pamatuji, Škoda prodávala v Německu již loni Octavii s CNG oficielně na stránkách automobilky v GER

Obrázek uživatele Jan Horčík

Tyto informace jsme se pokoušeli zjistit, nicméně i na německých stránkách jsem narazil pouze na verzi Škoda Octavia LPG.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.