GM možná zdvojnásobí výrobu hybridu Chevrolet Volt

„Lidé obeznámení s problémem“ svěřili magazínu Bloomberg tajemství. Dan Akerson, nový šéf , se chystá v roce 2012 zdvojnásobit plánovanou výrobu hybridního auta až na 120 000 kusů.   

Zástupci GM nedávno přiznali, že jsou příjemně překvapeni zájmem amerických spotřebitelů o . Auto do zásuvky má být ráznou odpovědí General Motors na z Japonska, především .

Chevrolet Volt je proti současnému značně vyspělejší. Je možné auto nabíjet ze zásuvky a ujede 35-50 55-80 km čistě na elektřinu. Cena je však zhruba o čtvrtinu vyšší.

Přesto už tento rok bude automobilka GM zvyšovat výrobu z původních 10 000 kusů na 25 000 kusů. Potvrdil to Akerson začátkem ledna.

Nyní údajně automobilka pracuje s dodavateli na tom, aby bylo možné navýšit výrobní kapacitu také v roce 2012. Postupně chce také uvést další auta využívající hybridní pohonný systém , který najdeme i ve Voltu.

Prodeje automobilů s technologií Voltec se mají do roku 2012 ztrojnásobit. To nejspíš ve světle aktuálního zvýšení výrobních plánů nebude problém.

Bohužel, žádná konkrétní čísla o prodejních číslech Voltu zatím GM ven nepouští. Jisté je, že vyšší výroba umožní dál snižovat náklady a tím nejspíš i konečnou cenu Voltu a případných dalších () hybridních aut.

2 Comments on “GM možná zdvojnásobí výrobu hybridu Chevrolet Volt”

Napsat komentář