Bosch nabízí bezdrátovou dobíječku pro Leaf a Volt

Bezdrátové dobíjení elektrických aut je realitou. Společnost Bosch Automotive Service Solutions představila bezdrátovou nabíjecí stanici pro majitele elektromobilu Nissan Leaf či plug-in hybridu Chevrolet Volt. Problém? Cena.

Tohle není reklama na boty, nýbrž na novou bezdrátovou dobíjecí stanici Bosch
foto: Bosch/Evatran

Právě před týdnem Bosch uvedl na trh domácí dobíjecí stanici Power Max s cenou $449. O sedm dní později tasí další trumf: bezdrátovou dobíjecí stanici, která ale stojí sedmkrát víc. Cenovka totiž začíná na $3000.

Šéfové firmy Bosch předpokládají, že majitelé elektromobilů (což bezpochyby jsou majetní lidé) nebudou váhat utratit peníze navíc, aby si zajistili pohodlí při dobíjení svého auta.

Navíc, podle magazínu Plugincars.com, Kevin Mull, vice prezident BASS, předpokládá, že postupem času bude cena bezdrátové dobíjecí technologie klesat.

V USA bude bezdrátovou nabíječku prodávat společnost Evatran Group. Jde o tzv. Level 2 240V dobíjecí systém. Cena se může mírně lišit v závislosti na náročnosti instalace do konkrétní domácnosti. Zahrnuje ovšem nástěnnou jednotku, povrchovou dobíječku, adaptér pro váš vůz a instalaci.

V současné době pracuje adaptér pouze s elektromobilem Nissan Leaf a plug-in hybridem Chevrolet Volt. Na úpravě pro další modely elektrických aut se údajně v současné době pracuje.

Tři komentáře u “Bosch nabízí bezdrátovou dobíječku pro Leaf a Volt”

  1. Souhlas .Společnost Bosch
    Souhlas .Společnost Bosch Automotive Service Solutions docela tímto výrobkem překvapila.Zajímavá příplatková výbava .Když někdo dá 1 milion za auto tak proč ne si připlatit za automatické bezobslužné dobíjení .Otáska je jaké výkony toto dobíjecí zařízení dokáže přenášet s jakou účinností ?

Napsat komentář