BMW i8, revoluce z Bavorska, se představí ve Frankfurtu

Automobilka BMW oznámila, že produkční verzi plug-in hybridu BMW i8 představí letos na autosalonu ve Frankfurtu. Ten se uskuteční od 12. do 22. září 2013. Po elektromobilu BMW i3 to bude už druhé elektrické auto této značky v krátké době

Plug-in hybrid BMW i8 se ve výrobní verzi poprvé světu představí na autosalonu ve Frankfurtu 2013
foto: BMW

BMW zatím nepotvrdilo prakticky nic jiného, než že se na letošním autosalonu ve Frankfurtu BMW i8 ve výrobní verzi skutečně objeví. Ostatně, nedávno bylo auto k vidění při testování v Německu v okolí Mnichova (viz. video natočené – z Modelu S).

Prozatím víme, že BMW i8 bude stát přes 100 000 euro, bude se prodávat i po internetu a možná se objeví také jako kabriolet Spyder. Co se týká specifikací, tušíme zrychlení z 0 na 100 km/h pod 4,6 vteřiny a dojezd na elektřinu 35 km.

Do prodeje by BMW i8 mělo přijít krátce po zahájení prodeje elektromobilu BMW i8 někdy ve druhém čtvrtletí 2014. “BMW i8 je současné sportovní auto pro každodenní ježdění,” píše v oficiálním prohlášení BMW. Pojmy “sportovní auto” a “každodenní ježdění” nám ale přeci jen moc dobře dohromady nejdou.

Na druhou stranu, je skvělé vidět, že to co začalo v roce 2009 jako úžasný koncept BMW Vision EfficientDynamics se po čtyřech letech stává skutečností. Takové odvaze našich bavorských sousedů tleskáme.

6 Comments on “BMW i8, revoluce z Bavorska, se představí ve Frankfurtu”

      1. Nevím jak vy ostatní, ale
        Nevím jak vy ostatní, ale já jsem čekal od hybridu, že bude mít minimálně nižší spotřebu za podobně srovnatelnou pořizovací cenu. Aby z toho zákazník něco měl. V tuto chvíli když jsem porovnával jakýkoliv hybrid, stále mi ekonomicky vyšlo levněji koupit sériový spalovák nových generací (například Octávii III, mám Octávii II, 3 roky starou, nově kupovanou a stále mi ekonomicky vychází levněji)

Napsat komentář