BMW dodalo první elektromobily ActiveE do USA

Jan Horčík - 18 Leden 2012

Bavorská automobilka BMW dodala do USA první kusy elektromobilu ActiveE. Klíčky k nim slavnostně předal šéf severoamerické centrály Ludwig Willish rodině Moloughneyových. Tom a Meredith Moloughneyovi patřili mezi první testovací řidiče elektromobilů Mini E. Nyní se stávají i prvními elektronauty.BMW Active E

BMW Active E už je dospělý elektromobil podobně jako Nissan Leaf. Škoda, že zatím jen k pronájmu, a ještě pěkně drahému.
foto: BMW

BMW ActiveE představuje po elektrickém další generaci elektromobilů od BMW. Automobilka ActiveE pronajímá za nemalých $499 měsíčně po složení prvotní platby $2250.

Dvouletý pronájem pro zhruba 700 domácností poslouží BMW k získání cenných informací týkajících se denního využívání auta. Všechny tyto informace využije při vývoji třetí a konečně “ostré” generace v podobě .

Ten by se měl na trhu objevit už v roce 2013, pravděpodobně ke konci. Pro zajímavost, tesy elektrických automobilů Mini E začaly v létě 2009. Moloughneyovi ve svém Mini E číslo 250 najezdili úctyhodných 116 000 km během dvou a půl let.

Elektromobil ActiveE nabízí výkono 170 koní a z 0 na 100 km/h dokáže zrychlit pod devět vteřin. Dojezd na jedno nabití je 160 km. Auto si mohou pronajmout obyvatelé metropolí Los Angeles, San Francisko, San Diego, Sacramento, New York, Boston a Hartford.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

499 doláčů měsíčně? Sem s nim! Vždyť to už se pomalu blíží částce, kterou projezdim za benzin! A předpokládám, že o veškerý sevis atd. se stará firma, tedy by se dala odpustit i ta první platba.

Do testovací skupiny ActiveE jsem se pokoušel dostat ještě v červenci 2010, hned poté co BMW vydalo tiskovou zprávu, že ActiveE chystá ... samozřejmě neúspěšně. Obávám se, že pokud nejste světoznámá osobnost tak nemáte šanci se k tomu vozidlu dostat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mně by klidně stačila ta pěkná Oktávka, vlastně bych byl ještě radši a klidně si připlatil, ale tady je šance ještě menší :((


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil