BMW chce všechny své modely připravit na elektrický pohon

Jan Horčík - 26 Červenec 2017

Bavorská automobilka BMW ohlásila, že nová architektura jí umožní elektrifikovat každý nový model. Potvrdila také nový elektromobil v podobě třidveřového Mini.auto elektromobil BMW Mini E 2008

Zkušenosti získané na prototypech BMW Mini E se staly základem pro pozdější vývoj BMW i3.
foto: BMW

Německo se konečně postavilo čelem k elektromobilitě. Vyzvala k tomu Angela Merkelová, země se chystá budovat infrastrukturu i továrny, prodeje stoupají. A tamní automobilky konečně chytají vítr do elektrických plachet.

Skupina BMW znovu potvrdila plánované uvedení třídveřového hatchback elektromobilu BMW Mini v roce 2019. Vyrábět se bude v továrně v britském Oxfordu. BMW už přitom elektrické Mini zkoušelo - před téměř deseti lety jako Mini E.

Toto auto bude ale pouze součástí širší strategie elektrifikace, pro kterou bude připravena zcela nová platforma. Všechny značky spadající pod BMW a všechny modely díky tomu budou moct být částečně nebo plně elektrifikovány.

Už teď BMW připravuje kromě zmíněného Mini také elektromobily BMW X3 a BMW iNext. Do roku 2025 skupina BMW očekává podíl aut do zásuvky na svých celkových prodejích v rozmezí 15 % až 25 %.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nejlepší zdržovací taktiku mají u nás. Průměr pár nabíječek 50kW ročně je rekord, za námi je myslím už jen Tanzánie.

To že se výrobcům do EV aut nechce je jasné, v tomhle segmentu už nebudou takové zisky a servis už vůbec ne. Časem se sníží i složitost výrobního řetězce, nebude potřeba tolik lidí, stát přijde o daně atd atd. V podstatě EV nikdo nechce, ale asi není vyhnutí. Věřím, že ropné loby zaplatí za každou nevyrobenou baterii a nepostavenou Gigatovárnu :)

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Obrázek uživatele Vasek e-UP

Zase to bude o tom nejdrive My ! a az si nahrabem tak za par let vy, to se deje i v tech nabijeckach tam pribejvaj jak houby po desti

Obrázek uživatele Radovan

BMW chce všechny své modely připravit na elektrický pohon. A co tomu chtění doposud bránilo? Když už mělo elektrická BMW i to malé Mini? Nedělají si z nás náhodou zase legraci?

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Josef

BMW jde postupně. Ostatně jako všechny automobilky. Na íčkové řadě si vyzkoušelo technologie, které teď postupně přenáší do plug-in modelů e. Elektrifikace normální řady aut dává smysl. Ostatně mnohokrát jsem slyšel přání a prosby, ať BMW elektrifikuje řadu 3 a 5.

Obrázek uživatele Radovan

Problém je ta jejich postupnost v řádu desítek let. Ono se to málo ví, ale elektromobily dělají a zase přestávají dělat už hóóódně dlouho, viz druhý obrázek zde.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

Nejvíc Bramboře brání těch 40 let vývoje elektroaut!
To je tak vyčerpalo, že teď sotva popadaj dech :)))
Ti co vymejšleli ty první elektroauta už nežijou a generační výměna už není tak jednoduchá a než se ty mladý zaučej a do toho ty krize, sklandály, kartely... no co bych ti povídal že jo ... to máš furt něco :))))
A k tomu musej vyrábět ty zpropadený spalovací popelnice :)))
http://auto.idnes.cz/eelektromobily-bmw-0oq-/ak_aktual.aspx?c=A121218_003204_ak_aktual_ada

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

germáni zas jen vymejšlej jak nadrbat svět ;) Americká TESLA zařídila elektromobil, Germán je jen béčko :))))))))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak tak, zdržovací taktika...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?