Autosalon Tokyo: Daihatsu předvádí auto na palivové články

A je to tu, další podivnosti z , který propukne už za dva týdny. Už jsme prověřili automobilky Mazda, Suzuki i Nissan, teď je na řadě . V Tokyu představí čtyři koncepty a osm produkčních modelů.

Koncept Daihatsu PICO je malé auto pro dva pasažéry. Něco mezi elektrickým kolem a malým autem kei car.
foto: Daihatsu

Model D-X (d-cross) připomíná malý sportovní dvoumístný roadster ve stylu Mini. Zajímavé na něm je především to, že jde v podstatě o “skládačku”, jejíž jednotlivé díly lze různě přeskupovat a upravovat. Auto pohání turbo dvouválec s přímým vstřikováním.

auto Daihatsu DX

Model PICO je dvoumístný elektromobil představující zcela novou kategorii dopravních prostředků. Pozicuje se mezi lehké auto a motorizované kolo, resp. elektrokolo. Cílovou skupinou jsou senioři, dodávkové služby a případně i regionální výletní služby.

auto Daihatsu palivové články

Třetím konceptem je FC Sho Case. Auto je vybaveno vyvíjeným přímo v Daihatsu, který neobsahuje žádné . Palivový článek je přitom umístěn pod podlahou vozu. Rozměry auta jsou 3395 mm délka, 1475 mm šířka, 1900 mm výška, 2450 mm rozvor.

Nakonec je tu také Daihatsu Mira e:S, což už je však zároveň produkční model. Vyniká velmi nízkou spotřebou, která by měla být srovnatelná s hybridními auty. Plus, jde o velmi z ranku tzv. „kei car“.

tisková zpráva

Napsat komentář