Škoda Citigo: cena auta začíná na 179 900 Kč

Škoda pokračuje v České republice v produktové ofenzívě. Představením sedmé modelové řady rozšiřuje domácí automobilka poprvé portfolio o automobil v segmentu malých vozů – model . První vozy dorazí k zákazníkům již v průběhu měsíce listopadu tohoto roku.

Nová Škoda Citigo v Praze před Tančícím domem
foto: Škoda Auto

Zahájení prodeje modelu spojuje ŠKODA s atraktivními a inovativními cenovými nabídkami. Všichni autorizovaní obchodníci ŠKODA v již obdrželi platné prodejní programy a mohou přijímat první objednávky.

„S modelem Citigo chceme pro značku ŠKODA získat nové skupiny zákazníků, pro které jsme dosud neměli v segmentu malých vozů adekvátní nabídku. Jde především o tradiční zákazníky značky ŠKODA, kteří dosud jezdili starším nebo ‚ojetým‘ vozem, jako například mladé řidiče, rodiny s menšími dětmi, kterým dosud finanční možnosti nedovolili pořízení nového vozu nebo páry ve zralém věku,“ říká Petr Pečenka, vedoucí regionu Česká republika automobilky ŠKODA.

Škoda Citigo naplňuje podle tiskové zprávy firemní filozofii značky ŠKODA vyjádřenou sloganem „Simply Clever“. Je kompaktní a přitom dostatečně prostorná; úsporná, ale překvapivě agilní; atraktivní po stránce výbav i použitých technologií.

pohání dvojice nových benzínových tříválců o objemu 1,0 litru a výkonu 44 kW/60 k, resp. 55 kW/75 k v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou. Škoda Citigo bude v nabídce celkem v osmi barevných provedeních (třech základních a pěti metalických odstínech). V interiéru lze volit ze šesti možností, včetně dvoubarevné palubní desky dostupné pro vyšší výbavové stupně.

Základní verzi ŠKODA Citigo s tříválcovým agregátem 1,0 MPI/44 kW ve výbavové verzi Active bude možné díky moderním formám financování dceřiné společnosti ŠkoFIN získat za atraktivní splátku ve výši 95 Kč/den včetně havarijního pojištění a povinného ručení od České pojišťovny.

Uvedený modelový příklad platí pro vůz ŠKODA Citigo 1,0 MPI/44 kW Active, základní cena vozu 179.900 Kč, splátka předem 44.975 Kč, výše úvěru 134.925 Kč, délka úvěru 72 měsíců, poplatek za uzavření a vedení smlouvy 0 Kč, měsíční splátka úvěru 2.293,86 Kč, měsíční splátka úvěru včetně pojištění 2.869,86 Kč, výpůjční úroková sazba 6,9% p.a., RPSN2 16,328%, celkové platby za úvěr včetně pojištění 206.629,92 Kč.

Již v základní výbavě disponuje vůz příkladným bezpečnostním standardem jako např. čtveřicí airbagů, včetně bočních airbagů Head-Thorax s funkcí ochrany hlavy řidiče a spolujezdce nebo ABS.

Z prvků mimořádné výbavy je možné vůz dovybavit např. brzdovým asistentem „City Safe Drive“, aktuálně jediným systémem s funkcí nouzového brzdění v segmentu malých vozů nebo elektronickým stabilizačním systémem (ESP). Systém ESP je od výbavového stupně Ambition součástí základní výbavy vozu.

Při zahájení prodeje bude zákazníkům v České republice k dispozici třídveřová verze vozu ve vyšších výbavových stupních Ambition (1,0 MPI/44 kW již od 194.900 Kč) a Elegance (1,0 MPI/44 kW již od 209.900 Kč). V nabídce jsou zákaznicky oblíbené pakety Plus za příznivou cenu 5.000 Kč.

Součástí paketu Plus výbavové verze Ambition je palubní počítač a klimatizace s pachovým a pylovým filtrem. V případě výbavové verze Elegance, získá zákazník za zvýhodněnou cenu tříramenný kožený volant a signalizaci vzdálenosti při parkování vzadu.

tisková zpráva

9 Comments on “Škoda Citigo: cena auta začíná na 179 900 Kč”

Napsat komentář