Autosalon Tokio 2017: Nissan ukázal, jak budou znít jeho elektromobily v budoucnosti

redakce - 30 Říjen 2017

Nissan na autosalonu v Tokiu představil dva nové koncepty a oznámil vstup do seriálu závodů Formule E. Ukázal také, jak budou znít elektromobily budoucnosti.Nissan na tokijském autosalonu zrychluje tempo elektrifikace – představuje nové koncepty vozů s nulovými emisemi a oznamuje účast ve Formuli E

Nissan na tokijském autosalonu zrychluje tempo elektrifikace – představuje nové koncepty vozů s nulovými emisemi a oznamuje účast ve Formuli E
foto: Nissan

Nissan jako světový lídr v oblasti elektromobilů a tvůrce světově nejprodávanějšího elektromobilu Nissan Leaf, využil mezinárodní platformu tokijského autosalonu k prezentaci své vize elektrické budoucnosti.

Po zářijovém světovém představení nového Nissanu Leaf a uvedení svého nového „elektrického ekosystému“ na nedávné akci Nissan Futures 3.0 tato japonská automobilka na autosalonu v Tokiu prezentovala dva plně elektrické koncepční vozy (IMx a Leaf Nismo).

Oba vozy zákazníkům poodhalují nejnovější a chystané inovace spojené s vizí Inteligentní mobility Nissan. Dokládá to záměr firmy udržet si vedoucí pozici v segmentu elektromobilů a naplňovat příslib značky vyjádřený sloganem „Vzrušující inovace“.

Firemní závazek učinit elektrickou mobilitu skutečně vzrušující potvrzuje oznámení Nissanu, že se v sezóně 2018–2019 zapojí do seriálu závodů Formule E.

Kromě premiéry svého nového konceptu představil Nissan na autosalonu v Tokiu technologii „Canto“ – budoucí zvuk elektromobilů Nissan.

„Důležitým prvkem Inteligentní mobility Nissan je to, jak se vozidlo začleňuje do společnosti. A v tom hraje důležitou roli zvuk,“ uvedl Daniele Schillaci, výkonný viceprezident globálního marketingu Nissan.

„Technologii „Canto“ jsme vyvinuli, abychom zvýšili bezpečnost chodců a přinesli charakteristický zvuk Nissanu – energický a sebejistý, autentický pro naši značku a vyjadřující naši jedinečnou pozici na trhu elektromobilů.“

Název „Canto“ je odvozen z latinského „zpívám“. Barva a výška tónu se mění podle toho, jestli vozidlo zrychluje, zpomaluje, nebo couvá. Zvuk se zapíná při rychlostech do 20 až 30 km/h, v závislosti na požadavcích příslušného trhu.

Primárním cílem technologie „Canto“ bylo především vyvinout výstražný zvuk. Má však také obohatit zvukové prostředí typických městských ulic o charakteristický projev značky Nissan.

Zvuk bude hlasitý natolik, aby byl jasně slyšitelný, a přitom příliš nerušil chodce, obyvatele a cestující. Nissan je průkopníkem v oblasti zvuků vozidel už od roku 2010, kdy uvedl svůj „Systém zvukové signalizace pro chodce“.

Inteligentní mobilita Nissan představuje přístup této automobilky k tomu, jak jsou vozidla poháněna, řízena a integrována do společnosti.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Není bez zajímavosti, že zvuk půleného elektromobilu od
této firmy je zcela odlišný . A to jak v oblasti intenzity , kde je intenzita zhruba poloviční, tak v oblasti frekvence, kde je zvuk o oktávu nižší. Půlený elektromobil je ve všech ohledech jedinečný a unikátní. A nejen ve zvuku ale především
orginálním designem , který vznikl rozpůlením elektromobilu.
Jak ukázal opravdu velký zájem veřejnosti , půlený elektromobil si rychle našel nové zájemce v segmentu, který v tomto portfoliu na trhu doposud citelně chyběl.
Půlený elektromobil s
nižší pořizovací cenou si zachoval vysokou kvalitu technologického zpracování i atraktivní design, jak bylo
vidět v i v nedávno zveřejněném článku o půlených elektromobilech .
O skutečný rozruch se však postarala jedna orginální návrhářská firma.
Ta ihned začala k půleným elektromobilům dodávat barevné pastelové ale také vícebarevné pláštěnky zdobené motivem půleného elektromobilu.
Vysoce moderní pláštěnky jsou nabízené jak klasické
pro vytvoření deštového stínu pro celou jednu osobu přepravovanou v půleném elektromobilu, tak
také pláštěnky půlené , s poloviční účinnou plochou.
To co by se někdy mohlo zdát málo praktické nebo málo využitelné má jiná měřítka ve světě užitého umění. Půlený elektromobil s moderními doplňky tak ukazuje, jak průmyslový design snadno může stát uměleckým artefaktem.Můžeme si tedy už jen přát, aby všechny tyto novinky byly brzy k vidění i na našich silnicích.

Obrázek uživatele Radovan

Spadli u Nissanu na hlavičku nebo je 1.dubna?

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

když už tu trpíme ty agresivní reklamy Amazonu... ;)

Amazon hlásí rekordní zvýšení příjmů o 34 %, Jeff Bezos je opět nejbohatším člověkem planety

connect.zive.cz/bleskovky/amazon-hlasi-rekordni-zvyseni-prijmu-o-34--jeff-bezos-je-opet-nejbohatsim-clovekem-planety/sc-321-a-190226/default.aspx

OMG!

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012, jen 1-f 3,6kW

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to byl asi překlep že? :))

cs.wikipedia.org/wiki/OMV

Ne, omg=oh my God!

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012, jen 1-f 3,6kW

SC Olomouc

http://datoid.cz/VQPwgL/img-20171030-200521-jpg

http://datoid.cz/E6rboT/img-20171030-200543-jpg

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a už ty reklamní sračky sem necpi :)

img24.cz/images/18195598398699000127.jpg
img24.cz/images/32186603143582360651.jpg
img24.cz/images/80685055555378440293.jpg

Tak si to zajeď vyfotit sám ty chytráku.

---

ecotaxiolomouc.cz

Jenze on ma pravdu, zkousel jsem to nekolikrat a nikdy jsem obrazek nevidel. Vzdycky se progress bar "odpoctu do stahovani" zasekne cca na 90% a tak uz zustane. Kdyz kliknu na "stahnout pomalu" pod nim, tak to rekne, ze vsechny sloty jsou obsazene...

EDIT: v praci to nezkusim vubec, firemni blokator server radi do kategorie "pornography"...

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Alien5

+1

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dík .

Ten zvuk by sedel pro nejakou rychlost kolem 70-100 km/h. Pro rychlosti do 20-30 km/h je naprosto nevhodny. Proc nepouzijou prirozeny zvuk "zpivajicich" tyristoru a nezesili to. Prazska tramvaj vydava takove zvuky, ktere jsou jaksi sympaticke a dobre slysitelne.

A kde je ten slibovaný elektrický SUV na podvozku nového Leafu velikosti Qashqai?
Jak budou nebo nebudou znít nové elektromobily, to je mi u "zadního difuzoru". ;-/

---

Hyundai Kona 64kWh, 9.900 km
Nissan Leaf 40kWh, 35.200 km

Obrázek uživatele Jan Rýznar

Určitě je to posun dopředu, než současné pískání a cinkání. Uvidíme, jak budou znít v reálném provozu.
Za sebe musím říct, že dosud nejlepší zvuk elektromobilu mají u Audi: https://youtu.be/RUmdWCp0diw?t=1m50s

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

VW Audi nemá nic moc čím oslnit a tak vymýšlí voblbováky na prostý lid... nu což od nich klasika nic novýho pod sluncem ;))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak Nissan není světový lídr v oblasti elektromobilů když zároveň vyrábí kupu fosilních popelnic když elektro produkce má sotva tak 5% ?? Prvního LEAFa vyrobil 2010 a TESLA 2006 takže prrr soudruzi rajžáci ;))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jasně.
A General Electric nemůže být lídrem v oblasti velkých tryskových motorů, i kdybyž jich vyrábí nejvíc na celém světě a špičkově modernizuje, protože ve skutečnosti prodává dnásobně víc dalšího zboží než jenom motory.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

týbrdo nejsem vševědoucí ale každopádně ty nadnesený snažíc davsměrující ne-li manipulující keci už dost vzdálený od pravdy o málem bohu NISSAN jsou někdy jaksi nervy drásající jako že krasavce LEAFa1dničku mám narozdíl od většiny lád ;) ale GE od trapáka Edisna manyfakingbang dvakrát nemusim přiznávám se vinen PS: měli ho vydědit z firmy a očistit se takhle souzavoly a Tesla byl 1000x větší borec :))))))

Obrázek uživatele Alien5

Doppler :)

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?