Nissan vstoupí do závodů elektrických formulí Formula E

Nissan se stane prvním japonským výrobcem automobilů, který se v roce 2018 utká v šampionátu elektromobilů FIA Formule E.

Nissan jako první japonská automobilka vstupuje do závodů elektrických formulí Formula E
foto: Formula E

Účast na těchto neustále rostoucích závodech Formule E přinese značce Nissan přístup k globální platformě, na které může šířit svoje motto Inteligentní mobility Nissan. Tedy strategii tří pilířů, která mění pohled na to, jak lze vozidlo řídit, napájet a integrovat do společnosti.

„Nepřekonatelný zážitek z okamžitého zrychlení a manévrovatelnosti typické pro vozy Nissan s nulovými emisemi slibuje, že šampionát Formule E bude velkou podívanou,“ říká Daniele Schillaci z Nissanu.

Nissan si upevnil pozici předního výrobce vozů s nulovými emisemi pro širokou veřejnost, když minulý měsíc odhalil nový Nissan Leaf. Druhá generace pětidvéřového elektromobilu je vybavena moderní technologií, která přináší první prvky pokročilé asistence řízení.

Nový Leaf nahrazuje model první generace, který se stal v roce 2010 průkopníkem segmentu vozů s nulovými emisemi. Společnost Nissan již prodala po celém světě více než 280 000 vozů Nissan Leaf, což z něj činí nejprodávanější elektromobil vůbec. Zákazníci, kteří si zakoupili Nissan LEAF, již společně najezdili více než 3,5 miliardy kilometrů bez emisí.

Šampionát FIA Formule E, který začal v roce 2014, je celosvětovou závodní událostí, při které se týmy a výrobci utkávají se svými elektromobily na městských okruzích v největších metropolích světa.

„To, že se do závodů zapojil někdo s tak zvučným jménem, jako je Nissan, je pro šampionát velký přínosem,“ říká Alejandro Agag, zakladatel a výkonný ředitel Formule E.

„Nejenže je skvělé mít možnost přivítat nového výrobce do rodiny soutěžících ve Formuli E, ale zároveň je úžasné mít zde prvního výrobce z Japonska. Dokazuje to, že revoluce elektromobilů je vskutku globální. Japonsko je zemí úsvitu nových technologií a jedním z největších fanoušků Formule E. Posun k udržitelné mobilitě již začal a nedá se zastavit. Těším se, až se v pátém ročníku objeví na dráze nový vůz s logem Nissan.“

Nissan se zúčastní pátého ročníku závodů, který vychází na rok 2018, až šampionát elektromobilů oznámí nové specifikace šasi a baterií. Díky spolupráci s partnerskou značkou Renault bude společnost využívat znalosti a již dostupné výsledky vývoje a podpoří tak důraz na spolupráci a maximální kooperaci v automobilovém partnerství Renault-Nissan-Mitsubishi.

Čtvrtý ročník Formule E začíná v prosinci a pokračuje až do července. Během závodů navštíví velká města po celém světě, jako je Hongkong, Berlín, Paříž, New York a Montreal.

tisková zpráva

One Comment on “Nissan vstoupí do závodů elektrických formulí Formula E”

Napsat komentář