Automobily Nissan Leaf propojeny skrz Telenor Connexion

Když jste v létě nasedali do rozpáleného , určitě vás mnohokrát napadlo jak by bylo skvělé, kdyby zapnul někdo už o pár minut dříve. Abyste se nemuseli smažit a čekat až bude v autě k vydržení. Přesně takovou službu nabídne .   

Díky Norské firmě Telenor Connexion totiž majitelé tohoto vozu budou už brzy moci využívat k jeho dálkovému ovládání nebo počítač, i když je zaparkované na .

Podobný systém už funguje v od roku 2007 a společnost Telenor Connection byla vybrána pro připojení evropských vozidel. Firma bude zodpovědná za poskytování spojení skrz privátní síť mezi palubní vysílací jednotkou a datovým centrem Nissan CARWINGS.

Prostřednictvím tohoto připojení budou mít majitelé informace o stavu , mohou regulovat klimatizaci dokud je vůz připojen k síti a šetřit tak baterii, nebo si nastavit čas nabíjení akumulátoru na noční proud, a ušetřit tak nemalé peníze.

„Dohoda se společností Nissan posiluje naší pozici jako partnera pro . Máme už podepsány dohody s dalšími velkými hráči jako je , nebo , řekl Petr Simonsen generální ředitel společnosti Telenor Connexion.“

Telenor Connexion, jehož výhradním vlastníkem je společnost Telenor Group, figuruje nyní jako šestý největší mobilní operátor na světě.

První dodávka Nissan Leaf v se uskutečnila začátkem tohoto měsíce a prodej vozidel v je stanoven na začátek roku . Mezi prvním státy budou , , a .

zdroj: gizmag.com, vanreviews.com

Napsat komentář