Hyundai

Jan Horčík - 04 Říjen 2010

Hyundai logo

- oficiální stránky www.hyundai.com
- české stránky www.hyundai.cz

Korejsky znamená Hyundai "moderní". Dnes je automobilka čtvrtou největší na světě. Je součástí Hyundai Group, jihokorejského konglomerátu založeného v roce 1947. V roce 1998 se automobilová část Hyundai spojila s tehdejší dvojkou , automobilkou , čímž vznikla skupina Hyundai Kia Automotive. Ta je dnes druhou největší automobilkou v .

V dnešní době tedy pod Hyundai patří také značka Kia, resp. automobilka Kia Motors. Ačkoliv ještě v 90. letech nepatřil Hyundai k nijak výrazným , po roce 2000 začal prudkou ofenzívu směrem na západní trhy, která se velmi zdařila. Dnes se řadí mezi největší automobilky světa a jeho vozy mají velmi dobrou pověst - jsou levné, ale dobře vybavené a spolehlivé.

Hyundai Motor Company, základ automobilové divize Hyundai, byla založena v roce 1967. První model Cortina byl uveden na trh ve spolupráci s americkou automobilkou o rok později. Teprve v roce 1991 se automobilce podařilo vyvinout vlastní benzinový motor, čímž dosáhla technologické nezávislosti.

V roce 2008 otevřela automobilka Hyundai svou továrnu v v . Ta vyrábí především model a má roční výrobní kapacitu 200 000 automobilů. Další příbuzný závod značky Kia je v Žilině na .

Co se týká , těmi se automobilka zabývá prakticky již celé desetiletí. Od roku 2004 dodala vládním flotilám celkem 3000 přestaveb vozů a . V roce 2008 představila automobilka na . Hybridní technologie pohonu Hyundai se nazývá Hybrid Blue Drive a jako jedna z prvních využívá namísto lithium-polymerové baterie. Kromě toho Hyundai připravuje nebo už prodává také , hybrid či plynový .

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station