Audi Q5 jako hybrid v roce 2011

Volkswagen jako jedna z mála automobilek vyvázl z vleklé (a dost možná nekončící) ekonomické krize úspěšně. Stal se světovou jedničkou, úspěšně spolkl Porsche a teď se chystá svůj náskok nikomu nepopustit. Jednou z cest mají být i hybridy, mimo jiné Audi Q5.  

galerie: Audi Q5
Audi Q5 Audi Q5 Audi Q5


Spekulace o hybridních autech značky Audi už tu máme pěkných pár měsíců. Dokonce i o Audi Q5 se už před časem mluvilo. Audi nyní dává na vědomost, že o svou budoucnost se chce postarat – mimo jiné vysokými investicemi.

V průběhu let 2009 až 2012 investuje celkem 7,3 mld. euro, z toho 5,9 mld. půjde na nové produkty a technologie. V roce 2015 chce mít Audi na trhu celkem 42 modelů, tedy o osm více než dnes.

Axel Strotbek, člen představenstva firmy, potvrdil, že velký důraz hodlá automobilka v budoucnu klást na elektrický pohon. Elektromobil Audi e-Tron se tedy nejspíš stane skutečností. Koncem roku 2010 se má objevit také Audi Q5 Hybrid, který přijde na trh začátkem roku 2011 jakožto první plný hybrid značky Audi.

Využije pravděpodobně lithium-iontové baterie a zbytek součástek bude založených na modelech Volkswagen Tuareg a Porsche Cayenne. Jejich výroba začne začátkem příštího roku.

One Comment on “Audi Q5 jako hybrid v roce 2011”

Napsat komentář