Audi A2 E-tron na autosalonu ve Frankfurtu

Jan Horčík - 07 Červen 2011

budes letos plný a jiného zajímavého haraburdí. tam představí svůj , zase elektrické Áčko a se údajně chystá ukázat znovuzrození slavného . Tentokrát v plně elektrické verzi.   
auto Audi A2 E-tronfoto: Autoexpress, miroslav

Původní Audi A2 se přestalo vyrábět v roce 2005. Důvodem byly astronomické náklady na výrobu hliníkového rámu "Spaceframe". Právě ten ovšem posílal spotřebu necelých 900 kg vážícího auta do říše snů - k hranici 3 l/100 km.

Nové elektrické Audi A2 by mělo mít opět hliníkový rám, a tedy výrazně nízkou hmotnost. Cena bude ovšem posazena výrazně výš než u minulého modelu. A asi i výrazně výš než jakákoliv srovnatelná konkurence.

Novinka bude v nabídce pouze jako - tak bude auto od základu postaveno. Dokonce se údajně v automobilce uvažuje o tom, že by mohla na tomto základě být postavena celá rodina , de-facto samostatná značka.

Audi se začíná v oblasti čisté energie silně angažovat. Nedávno ohlásila plány na výrobu syntetického zemního plynu. Kromě toho nakoupila několik přímořských . Zároveň buduje pilotní flotilu modelu s pohonem na .

Nové od Audi postavené na modelu A2 má být u dealerů v roce 2015 a stát se vlajkovou lodí Audi v oblasti . Věděli jste ale, že elektromobil Audi A2 už jezdí? A dokonce vytvořil rekord v dojezdu, s novými německými bateriemi .

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol