7000 elektromobilů Nissan Leaf prodáno jen v USA

Automobilka Nissan prodala dosud jen v USA na 7000 kusů elektromobilu Nissan Leaf. Ten jsem aktuálně měli možnost testovat. A ačkoliv se tu zatím oficiálně neprodává, má svého prvního majitele už i u nás.

Elektromobil Nissan Leaf se před pár dny objevil v rámci středoevropské roadshow také u Národní technické knihovny v Praze v Dejvicích. Krátce jsme si ho tam projeli.
foto: Hybrid.cz

Spolu s dodáním 7000. kusu ohlásila americká pobočka Nissanu rozšíření dostupnosti auta v USA. Objednávat si jej tak mohou nově také zákazníci ze států Colorado, Connecticut, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey a New York.

Dodávky na tento rok začnou v prosinci 2012. Půjde o novou verzi auta pro rok 2012 s doplňkovým vybavením. Obzvlášť vysoký zájem o své luxusní rodinné elektrické auto očekává americký Nissan v New Yorku.

V průběhu letošního roku se bude počet států, kde je možné si Nissan Leaf objednat, dále rozšiřovat. Ještě do konce letošního roku tak dostanou příležitost i zájemci ze států Delaware, Indiana, Louisiana, Nevada, Ohio, Pennsylvánie, a Rhode Island.

tisková zpráva

Napsat komentář