VIDEO: General Motors zkouší Chevrolet Spark na elektřinu

Jan Horčík - 26 Březen 2012

Malé auto v podobě modelu Chevrolet Spark se pro elektrický pohon přímo nabízí. General Motors už elektrický Spark slibuje nějakou dobu. Teprve nyní se ale konečně začíná něco dít.auto elektromobil Chevrolet Spark EV testovací jízda

Zebrovité testovací prototypy elektromobilu Chevrolet Spark EV nedávno vyrazily z amerického městečka Torrance do Los Angeles.
foto: General Motors

Automobilka GM v současné době testuje flotilu testovacích elektromobilů Chevrolet Volt. Auto slibuje na jedno nabití baterie dojezd až 160 km, možná i více.

V omezeném množství se má elektromobil Chevrolet Spark začít prodávat už příští rok, pouze na vybraných trzích (především Kalifornie). Výkon má být 114 koní maximálně, elektromotor budou pohánět nanofosfátové li-ion baterie A123 Systems.

General Motors/Autobloggreen
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

GM ma este tu drzost slubovat na 2014 nejake elektricke auto?
Keby si ho neboli v '96. zabili, mohli byt teraz legendou.

Nehrozi ze by som po takom aute vobec pozrel.
...mozno ak ho daju vyrabat nemcom ako opel corsa...

Ten by byl legendou asi tak stejně, jako jsou dnes "nezabité" elektrické Golfy nebo 106/Saxo. Zajímavá hračka pro pár nadšenců a sběratelů, ale nic víc. Legendu z toho udělalo právě to sešrotování.

Je síce pravda, že počet predaných kusov EV1 je skôr smiešny, ale na druhú stranu boli tieto autá revolučné v ich vlastnostiach. Koeficient odporu vzduchu cx 0,19 - to sotva dosahujú futuristické aero-koncepty. Alebo celková dynamika, výkon, zrýchlenie... Tomu sa Citystromer, alebo PSAčka rovnať nemôžu. A čo sa týka tej ceny - nemyslím si, že na americké pomery je 250 až 500 USD mesačne veľa, odhliadnuc od priemernej mzdy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prodaný nebyl ani jeden jediný kus EV1, všech pár tisíců bylo pronajímáno. Ona ta výroba 4ks denně nebyla zrovna sériová, ale spíše zakázková.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdyby to nebylo převlečený Daewoo tak GM z celého srdce přeji ať jim to všecko shoří... Teda nepřeju jim nic špatnýho... jenom to nejhorší... =))

Bez urážky, ale GM si to na poli alternatívnych pohonov už dosť, ehm pokašľali. Prvú sériu elektromobilov propagovali prapodivným spôsobom, akoby chceli potenciálneho zákazníka odradiť a neskôr ju aj tak skoro celú zošrotovali, v celej propagácii Voltu len zavádzajú zákazníkov so spotrebou 1l/100km a nepravdivou informáciou, že ide o elektromobil. No a som úprimne zvedavý, čo domrvia v sérii elektrického Sparku.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily

Newsletter