Vespa 46 - nová generace legendárního skútru

Jan Horčík - 14 Listopad 2011

Italské Piaggio představilo na veletrhu EICMA v novinku. Vespa 46 je pohledem do budoucnosti . Designově unikátní kousek je pastvou pro oči každého skútraře.Vespa 46

Je nový skútr Vespa 46 pouze konceptem a náhledem do budoucnosti, nebo modelem chystajícím se do výroby? To zatím není jasné.
foto: Piaggio

Piaggio se dme pýchou, řka, že nový skútr Vespa 46 je poctou původnímu prototypu MP6 z roku 1946, předchůdci asi nejznámějšího skútru v západním světě. Nová Vespa 46 by měla přijít na trh ve 125ccm a 150ccm konfiguraci s výkonem 8,7 kW, resp. 9,7 kW.

Bude vybavena LED předním světlem a tělem z hliníku. Piaggio navíc slibuje speciálně vyvinutý vzduchem chlazený tříválec s doufejme střídmou spotřebou. Některé zdroje mluví o tom, že nový model by mohl být na trhu už koncem roku 2012.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Motor je triventil a ne trivalec!!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mne sa nepaci.
ja si skuter predstavujem taky, ze odvezie 2 ludi a ma odkladaciu schranku na maly nakup ci kolieskove korcule...
uprednostnim prakticnost pred dizajnovo unikatnym kuskom.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Skutr je pěkný .Jen ta spotřeba .Japonci jsou už tět o krok na před Honada PCX 125ccm nabizí v zakladu stop-start system .Vstřikování paliva které oproti karburatoru šetří 20% paliva a snížené emise.Kombi breake .A dokáže uhánet 110km/h .Za cenu 58000kč to je kladivo na konkurenci .Cena se odvíjí od toho že se vyrábi mimo Japonsko v jine azijské zemi .V evropě vývoj pokulhává a při cenách azijských motociklú které se na trh valí tak vidím budoucnost dost černě. Elektro skutry se taky vozí s azie převážně s Cíny.

JJ, PCX je boží, kdybych chtěl spalovací skútr, tak si koupím přesně tenhle. Škoda, že to nedělají i silnější.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?