Hybridní skútr Piaggio MP3 jde do výroby

elektroskútr Piaggio MP3 Hybrid

Zcela osobitý přístup zaujala k problematice elektroskútrů italská společnost Piaggio. Na motocyklové přehlídce v Miláně v roce 2008 předvedla veřejnosti svůj skútr Piaggio MP3 Hybrid. Jde o hybrid, který ujede čistě na elektřinu až 65 km (podle jiných informací pouze 20 km). Nabídne tři různé hybridní módy a možnost přepnout kdykoliv na čistě elektrický pohon. Výsledkem by měla být spotřeba kolem 1,6 l/100 km. První vyrobený kousek byl nedávno dodán italskému premiérovi Silvio Berlusconimu. Nyní byla oficiálně potvrzena jeho výroba a v Evropě by se měl začít prodávat během léta za cenu 10 000 euro. Už příští rok by si to mohl zamířit i přes oceán.

Čtyři komentáře u “Hybridní skútr Piaggio MP3 jde do výroby”

 1. No nevím, za tuhle cenu je
  No nevím, za tuhle cenu je to spíš neprodejné – v přepočtu 270 000,- je prostě moc i pro ekologa. Dokavaď takovýhle vozítka nebudou alespoň za stejnou cenu jako klasiky, tak tomu nedávám žádnou masovou možnost využití.
  Možná za pár let, až budou lepší baterie, které vydrží víc nabíjecích cyklů, dojezd bude alespoň 300km na jedno nabití, …
  Pak možná, ale teď …
  Teď je to spíš jako hračka pro bohaté 🙁

  1. „Dokavaď takovýhle
   „Dokavaď takovýhle vozítka nebudou alespoň za stejnou cenu jako klasiky…“
   ono to vždy bude drahšie ako klasika. treba si uvedomiť, že používaním šetrite peniaze za benzín. takže to nie je až o toľko drahšie. (závisí to od počtu najazdených km.)

Napsat komentář