Veritas RS III Hybrid - nejrychlejší hybrid na trati

Jan Horčík - 10 Březen 2011

Supersportovní automobil Veritas RS III je dílem patnácti zapálených konstruktérů, kteří se sdružili v továrně Vermot AG. Teprve před rokem pustili na trh benzinovou verzi svého úžasného auta. Dnes už představují a chystají čistý elektromobil.   
Veritas RS III

Veritas RS III je skutečná ruční práce. Benzinová verze s desetiválcovým pětilitrovým motorem o výkonu 507 koní byla vyrobena v počtu 30 kusů. Pět jich bylo prodáno ještě předtím, než výroba začala.

Auto si samozřejmě vyzkoušeli také redaktoři anglického pořadu Top Gear. Zde jsou jejich dojmy:

Veritas RS III Roadster Hybrid vypadá stejně jako původní benzinová verze. Ve hře je dokonce i desetiválec od a kevlarové šasi. Navíc tu ale najdeme elektromotor o výkonu 105 kW namontovaný k přední nápravě. Celkový výkon tedy výrazně překročil 600 koní.

galerie: Veritas RS III (4 obrázky)
Veritas RS III Veritas RS III Veritas RS III

Lithium-iontová baterie a elektromotor přidávají autu navíc 227 kg. Celková hmotnost přesto činí 1280 kg. Z 0 na 100 km/h zvládne auto zrychlit během 3,1 sekund, to je o desetinu rychleji než benzinová verze. Max. rychlost je 328 km/h.

Samozřejmě, že auto využívá rekuperace energie skrze systém . Navíc podle konstruktérů dokáže ujet prvních až 50 km čistě na elektřinu. Už v roce 2013 chtějí nadšení inženýři představit plně elektrickou verzi.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobily