Veritas RS III Hybrid – nejrychlejší hybrid na trati

Supersportovní automobil Veritas RS III je dílem patnácti zapálených konstruktérů, kteří se sdružili v továrně Vermot AG. Teprve před rokem pustili na trh benzinovou verzi svého úžasného auta. Dnes už představují a chystají čistý elektromobil.   


Veritas RS III je skutečná ruční práce. Benzinová verze s desetiválcovým pětilitrovým motorem o výkonu 507 koní byla vyrobena v počtu 30 kusů. Pět jich bylo prodáno ještě předtím, než výroba začala.

Auto si samozřejmě vyzkoušeli také redaktoři anglického pořadu Top Gear. Zde jsou jejich dojmy:

Veritas RS III Roadster Hybrid vypadá stejně jako původní benzinová verze. Ve hře je dokonce i desetiválec od a kevlarové šasi. Navíc tu ale najdeme elektromotor o výkonu 105 kW namontovaný k přední nápravě. Celkový výkon tedy výrazně překročil 600 koní.

galerie: Veritas RS III (4 obrázky)
Veritas RS III Veritas RS III Veritas RS III

Lithium-iontová baterie a elektromotor přidávají autu navíc 227 kg. Celková hmotnost přesto činí 1280 kg. Z 0 na 100 km/h zvládne auto zrychlit během 3,1 sekund, to je o desetinu rychleji než benzinová verze. Max. rychlost je 328 km/h.

Samozřejmě, že auto využívá rekuperace energie skrze systém . Navíc podle konstruktérů dokáže ujet prvních až 50 km čistě na elektřinu. Už v roce 2013 chtějí nadšení inženýři představit plně elektrickou verzi.

Napsat komentář