V Evropě se prodalo už přes 28 000 elektromobilů Nissan Leaf

Jan Horčík - 21 Říjen 2014

Nissan Leaf je jednoznačně nejúspěšnějším elektromobilem historie. Carlos Ghosn, šéf Nissanu, nedávno prozradil, že auto jim už skoro vydělává. V Japonsku se ho prodalo přes 40 000 kusů, v USA už přes 50 000. Evropa dohání.auto elektromobily Nissan Leaf a e-NV200

Elektromobily Nissan Leaf a e-NV200
foto: Nissan

Během září 2014 se v Evropě prodalo celkem 1986 elektromobilů Nissan Leaf. To je druhý nejlepší měsíc pro starý kontinent od uvedení auta. Jen v Německu to bylo 176 kusů (z celkově přibližně 700 nově prodaných elektromobilů).

V Británii se během září 2014 prodalo 851 elektromobilů Leaf. Rozdíl proti Německu je dán zejména vládní dotací, které zatím v Německu nefungují. Už i náš západní soused ale připravuje pro elektromobily zvýhodnění, ačkoliv ne přímo finanční.

Británie i Německo nicméně významně podporují rozvoj dobíjecí infrastruktury pro elektromobily, stejně jako ostatní západní evropské země. Prodej elektromobilů přitom v Evropě roste nejrychleji ze všech segmentů nových automobilů.

Celkově už Nissan prodal celosvětově přes 135 000 elektromobilů Nissan Leaf. Jeho evropská verze se vyrábí v britské továrně v Sunderlandu. Ve Španělsku (Barceloně) začal Nissan aktuálně vyrábět svůj druhý elektromobil, elektrickou dodávku e-NV200.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily