Tesla Motors v roce 2012 vyrobila 3383 elektromobilů Model S

Jan Horčík - 12 Leden 2013

Automobilka Tesla Motors nezveřejňuje pravidelné měsíční výsledky jako ostatní výrobci aut. Jsme ale v 21. století a máme věc, které se říká “crowdsourcing”. Členové Tesla Motors Club díky tomu s pomocí čísel VIN zjistili, že nejvyšší přidělené číslo v roce 2012 bylo 3383.Tesla Model S

V roce 2012 automobilka Tesla Motors vyrobila téměř 3400 kusů Model S a z toho zhruba 3000 dodala zákazníkům
foto: Tesla Motors

Původní plány Tesla Motors byly vyrobit do konce roku 2012 celkem 5000 kusů elektromobilu Model S. Ty se ale rychle ukázaly jako příliš smělé, takže Tesla později tohle číslo revidovala na dodávku 2700 až 3225 aut.

Nejvyšší VIN fyzicky dodaného auta v roce 2012 je podle tabulky Tesla Motors Club 3026, takže se Tesla trefila přesně do středu své snížené predikce.

galerie: Tesla Model S
Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S

Tohle číslo příjemně utvrzuje v tom, že výroba Modelu S se rozbíhá na plné obrátky a v Tesla Motors všechno klape jak má. Ačkoliv… podle některých informací firma rychle čerpá své volné prostředky a rok 2013 nepřežije bez další půjčky. Ale to jsou jen spekulace.

Důležité je si povšimnout, že celkem už má celosvětově 20 006 rezervací na Model S k 31.12.2012. Jejich počet tedy výrazně narůstá každý týden, s každým novým článkem v předních světových médiích, s každým nově dodaným vozem.

Většina rezervací pochopitelně spadá do , a to 17 849. Vzhledem k tomu, že prodej Model S ve světě se teprve rozjíždí, jsou i ty více než 2000 objednávek ze zahraničí velmi úctyhodné číslo, které bezesporu v průběhu času bude narůstat minimálně stejným tempem jako americké objednávky.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

... výroba Modelu S se rozbíhá na plné obrázky a ... Opravte se si chybu :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jj PŘEJEME VŠE NEJ K LETOŠNÍM 10tým narozeninám TESLA MOTORS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KCC-HHO.WEBNODE.CZ

Obrázek uživatele Jan Horčík

šotek zničen, díky :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Ty jo, to je celkem dost. To pak nerozumím tomu, proč to do té nedávno diskutované statistiky o prodeji elektromobilů nezahrnuli.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Někdy je to prostě "company policy", data nezveřejňovat. Ta statistika, kterou sestavuje Autobloggreen a ze které čerpáme sama čerpá pouze z oficiálně vydaných statistik automobilek. Tohle je, jak je uvedeno v příspěvku, neoficiální informace daná dohromady příznivci a majiteli vozů Tesla..

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

Jak je to s temi VINky? Kdyz uz je pridelene znamena to ze uz je i vyrobene?
A jeste jedna vec... Nejvyssi dorucene VIN je sice 3026 ale to neznamena ze vsechny nizsi jsou taky dorucene, ja predpokladam, ze za rok 2012 dorucili neco mezi 2700-2900.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Podle české wikipedie: "Ražení VIN se obvykle provádí předformovanými raznicemi až po lakování karosérie, umístěno bývá většinou na obtížně dostupné a záměnné části nosného skeletu, u modernějších vozů je často vyraženo na několika místech, kromě základního umístění také v průhledu stínícího lemu předního okna i na dalších, nezveřejňovaných místech."

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station