Sekundární síť nabíječek Tesla se dál rozšiřuje

Jan Horčík - 21 Květen 2015

Kromě sítě nabíjecích stanic Tesla Supercharger buduje americká automobilka i sekundární síť nabíječek. Tzv. "Destination Charging" jsou pomalejší wallboxy instalované v hotelích, resortech apod.auto nabíjení elektromobilu Tesla Model S

Nabíjení elektromobilu Tesla Model S z wallboxu neboli "Destination Chargeru"
foto: Tesla Motors

Síť rychlonabíječek Tesla Supercharger už čítá přes 2361 jednotlivých stojanů na 432 stanicích (k dnešnímu dni). Jen v Evropě je 150 stanic, v přes 200. A síť se dál rozšiřuje. Už letos bychom se měli dočkat prvních Superchargerů také v České republice.

Kromě této sítě však fungují na řadě míst ještě tzv. "destination chargers". Tyto wallboxy zvané "Tesla High Power Wall Connector" (HPWC) dokážou proudem 80 A (v případě, že je Tesla Model S vybaven duální nabíječkou). Nabít tak lze asi 80 km dojezdu za hodinu.

Nejnověji potvrdila budování sítě destination chargerů také nezávislá asociace klubů, hotelů a hospod Select Registry. V současné době je instalováno už 63 wallboxů, celkově jich bude 170 - jen v rámci sítě podniků Select Registry.

o síti destination chargerů prohlásil, že bude "v podstatě všudypřítomné". Mají být všude tam, kde majitelé elektromobilů Tesla Model S obvykle zastavují na několik hodin. Půjde tedy o klíčový doplněk pro síť Superchargerů.

Select Registry, Tesla
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

teslamotors.com/en_EU/findus#/bounds/65,55,34,-11,d?search=destination%20charger,&name=europe

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mapa je na stránkách Teslamotors -> Supercharger -> dole nad mapkou zvolit Europe -> při kliku na mapku se zinteraktivní (Google Maps)

dole si lze zvolit kromě superchargerů a Destination Charger i prodejní nebo servisní místa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bezva, dík. Mapu znám, jen jsem si nevšim zaškrtávátka. Tak uvidíme na podzim, co tu bude. Taky se těším na první supercharger v ČR, snad bude vopravdu u nás v Ústí. Místní Tesla by tam mohla jet na otevření.

Na podzim nebude tady nic. Pred CR je v SC planech temer kompletni Spanelsko, Francie, jih Balkanu. A tam zatim neni zadny pohyb. Clovek by cekal, ze to tam nasmeruji k dovolenym..
Takze na hotely v Evrope letos zcela urcite zapomente... Budou mit prace napr.s introdukci modelu Tesla X azaz..

---

heros

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Však to můžou řešit zároveň, ne? Vždyť manažera pro ČR sháněli už někdy před rokem, ten to zařídí.

Tesla je USA firma. Tam ma prioritu a take svuj nejvetsi odbyt. Podivejte se na jeji mapu. Evropa je az na miste druhem. CR, se svymi cca 20 prihlasenymi vozy zn.Tesla je na miste xy. Tedy z hlediska odbytu i stavby SC naprosto nezajimava.Takze - az co zbude...

---

heros

ne ze by to hralo velkou roli, ale v CR jezdi silne pres 50, spise kolem 80 Tesel.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dle SDA: 2013 - 7 ks, 2014 - 20 ks, leden až duben 2015 - 18 ks.

Z toho jsem vychazel. Dekuji..Ikdyz bych mnozstvi uvadene panem Kubisem uvital velmi rad..

---

heros

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No a co se na to podívat jako na SC pro němce jedoucí např. trasu Berlín - Vídeň? Pak už to dává smysl?

Pane, mne to nerikejte. Smysl dava jedine SC mapa Tesly a jeji plany. Je tam naplanovna vystavba cca.30 SC, ktere maji prednost pred stavbou SC v CR. Stavi se nejvic v BRD, kde jezdi i nejvice Tesel, a pak ve Francii,Svycarsku ,Italii, Rakousku..Plany jsou ve Spanelsku, a dalsi rozsireni v Italii, kam zase jezdi nejvice Nemcu na dovolenou. Do Phy jich miri jaksi podstatne mene, ze..
Krome toho Nemec trasu Berlin Viden nepojede autem, ale poleti, ze..

---

heros

Dobry tip, diky. Takze Martine, jak jsem predpokladal, v Evrope zatim nic..

---

heros

Obrázek uživatele Jolinar

na strankach Tesly se pise, ze WallBox pro Evropu bude dostupny az v pulce 2015. Takze pochopitelne, zatim tady zadne ani byt nemuzou :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je někde mapa těch nabíječek, jsou už nějaké i v Evropě? díky.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station