Tesla má v Evropě přes 150 Superchargerů, největší v Itálii

Americká automobilka Tesla Motors stále rozšiřuje svou síť rychlonabíjecích stanic Supercharger. V Evropě jich je už přes 150, jen o 50 méně než v . Nejnovější v městečku Geiselwind mezi Mnichovem a Frankfurtem nad Mohanem.

Nabíjecí stanice Tesla Supercharger v německém městečku Geiselwind
foto: Tesla Motors

Cestující z bavorského Mnichova do Frankfurtu nad Mohanem, kteří musí překlenout vzdálenost 397 km, mají nyní zas o něco jednodušší život. Především pokud jsou majiteli elektromobilů Tesla Model S.

Zhruba v polovině této vzdálenosti byla aktuálně otevřena nabíjecí stanice Tesla Supercharger se šesti nabíjecími stojany. Nachází se v městečku Geiselwind na dálnici A3.

ZAJÍMAVOST: V roce 2013 bylo v Německu přes nabíjecí stanice Supercharger dobito 1,8 GWh elektřiny (o něco méně, než vyrobí jaderná elektrárna Temelín za 1 hodinu). Postavit v Německu Supercharger stojí přibližně 75 000 euro (v přepočtu asi 2 miliony korun).

V italském Valle d’Aosta byla ale nedávno otevřena největší nabíjecí stanice Supercharger nejen v Evropě, ale na celém světě. Je tam k dispozici 14 nabíjecích stojanů. Důvodem je vytížená cesta na pomezí Itálie, Francie a Švýcarska.

mein-elektroauto.com, InsideEVs

38 komentářů u “Tesla má v Evropě přes 150 Superchargerů, největší v Itálii”

 1. Coraz viac sa utvrdzujem v
  Coraz viac sa utvrdzujem v tom, ze je to iba modne nabozenstvo. S setrenim cohokolvek, ekologiou, to nema nic spolocne.

  Prosim, BEV auto OK, fajn, ale toto za tieto ceny ? Vymklo sa to.
  Nema to nic spolocne s nadsencami ktori si sami prerabaju, alebo sa tesia z usetrenia na palive ci podobne.

  To je absurdne.

 2. Dobrý den,
  jsou známy

  Dobrý den,
  jsou známy nějaké novinky ohledně prvních SC v ČR ? Do konce roku by podle první mapy na které byl zakreslený první SC měl stát alespoň poblíž D1 na Vysočině, je známa přesná lokalita, či subdodavatelé alespoň přípravnách prací ?
  Díky

  1. Pane, to jste tady na uplne
   Pane, to jste tady na uplne spatne adrese. Tyto informace ma jen Tesla, a zasadne je nedava k dispozici. E.Musk je Buh Vsemohouci a vrchni guru sekty Tesla. O vystavbach novych SC byvaji obcas informace na forech Tesly na zapad od nasich hranic a to v momentu, kdy je nahodny ridic Tesly na miste vyfotografuje a ev.osobnim kontaktem primo se stavitely SC zdokumentuje na prislusnem webu.
   Stejne jako na SC v CR ( u Usti nad Labem a nekde u Jihlavy ) se s napetim ceka na vystavbu ve Spanelsku a na jihu Balkanu. Vse v planu letos.

   1. SC ČR je brnkačka větší
    SC ČR je brnkačka větší problém je umístění nové Tesla Factory Europe ČR
    kcc-hho.webnode.cz/business/ceska-republika/
    Podmínkou je totiž prodej 150.000 ks ročně v Evropě. Zatím to je na
    05.000 ks / 2013
    10.000 ks / 2014
    20.000 ks / 2015
    …………2016 to chce přidat chlapci 😉

     1. Parazity tu přece nechceme,
      Parazity tu přece nechceme, vždyť to onehda Mládek říkal na sjezdu partaje v Ostravě. A předpokládám, že lidé Elona Muska umějí gůglit, než se někam vypraví. A Elon Musk jako selfmademan je přece typický představitel parazita.
      Osobně jsem zvědav i na to, jak se jeho lidem povede se stavbou Superchragerů v naší razítky oplývající zemi. Když stejný ministr nedávno na veletrhu prohlásil, že by se asi měla změnit legislativa k výstavbě nabíjecích stojanů, protože je naprosto nepřiměřená.

        1. novinky.cz/domaci/370004-ano-
         novinky.cz/domaci/370004-ano-se-dopustilo-verejne-lzi-a-podvodu-tvrdi-kalousek.html

        2. Odjed jinam a nezasirej to
         Odjed jinam a nezasirej to tady politikou

        3. von se nedá, von se jen tak
         von se nedá, von se jen tak nedá 🙂

    1. to sice statečné, ale
     to sice statečné, ale naprosto zbytečné. Nic víc vyjímečného než parkoviště, krabice a 6 stojanů tam neuvidíš. A to máš na YOUTUBE MILIONKRÁT NATOČENO 🙂
     kcc-hho.webnode.cz/supercharger/
     Rači naháněj pracháče a vlivný. Ti jediní ti od čumendy můžou pomoct k skutečnýmu vlastnictví a tím pádem i prožitku a radosti z jízdy 😉
     kcc-hho.webnode.cz/business/ceska-republika/

   1. jenže on se ptal ty trubko
    jenže on se ptal ty trubko jesi ty NOVINKY „JSOU ZNÁMY“, veřejnosti samozřejmě. Že je ví možná Ota Fabri je irelevantní, když je nesmí prásknout.
    Takže oprava Joudy: ŽÁDNÉ NOVINKY NEJSOU ZNÁMY !!
    krom přibližného umístění z 2014 :
    +/- ÚSTÍ NAD LABEM 2015
    +/- JIHLAVA 2015

  1. Apple je jen a pouze iPhone,
   Apple je jen a pouze iPhone, který má 3 roky starý hardware oproti konkurenci a katastrofální bezpečnost
   Apple nic jiného neumí, jen marketing, vše ostatní je propadák dle výroční zprávy 70 % Apple = iPhone

   neboj, Apple neumí a nebude umět nic než iPhone marketing, elektro mobily už vůbec ne 😉

   Apple je jen a pouze riskantní podnik založený pouze na zastaralém iPhonu, na ničem jiném

   1. Pronájem /nákup pozemku
    Pronájem /nákup pozemku nestojí Teslu nic (alespon tady v D). Podmínkou totiz je, ze majitel dá pozemek bezplatne k dispozici. Tesla se pak postará o vse ostatní. Zatím to tak funguje protoze majitelé retezcú Autohof mají zájem tak prilákat zákazníky, kterí behem nabíjení utrácí za jídlo, kávu atp. Proto také nenajdete Superchargery na bezných dálnicních odpocívadlech Tank und Rast.

  1. Obvykle jsou nákladné
   Obvykle jsou nákladné přívody vysokonapěťového kabelu (i několik kilometrů, pokud není na odpočívadle vedení), pak trafačka, která udělá z VN NN (klidně milion, ale i víc), no a pak samotná úprava okolí, nabíjecí elektronika a měniče a drobnosti kolem. Sakum prásk, několik milionů.

Napsat komentář