Renault a Daimler už spolu nepečou

Jan Horčík - 08 Leden 2013

Zhruba od roku 2010 Renault a Daimler spolupracovali na vývoji aut a motorů. Kromě jiného měla být spolupráce výrazně zaměřena na elektromobily a malá auta. Britský Car Magazine však informuje, že Francouzi a Němci už dál spolupracovat nebudou.Smart Forstars concept

Koncept Smart Forstars byl představen na 2012 jako pomyslný předvoj nových Smartů.
foto: Daimler

Renault a Daimler se společně měli podílet na dvou nových modelech: Smart Fortwo v modelovém provedení 2014 a následně i Smart Forfour. Z projektu nového Smart Fortwo, který je kódově označován jako Project Edison, ale Renault musel vycouvat.

Smart Forstars Smart Forstars Smart Forstars

Podle britského magazínu jsou na vině obrovské náklady na vývoj elektromobilů řady ZE, zejména Renault Twizy a Renault Zoe. Navíc se elektromobil Twizy tak trochu překrývá se Smart ED 3. generace.

Nové Smarty pro rok 2014 budou výrazně odlišné od těch současných. Fortwo už nebude k dispozici v dieselové verzi, v základu dostane 0,9l benzinový tříválec o výkonu 65 koní s emisemi 99 g/km. A k tomu manuální šestirychlostní převodovku.

Auto bude o 3 cm delší (2730 mm), ale o 120 mm širší (1870 mm)! Pochopitelně se chystá i jeho elektrická verze, která bude poháněna elektromotorem Bosch o výkonu 88 koní a baterií Accumotive.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

Daimler už má asi dost podkladů od Tesly?

---

honYa


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil