Prodán milion hybridů Prius jen v USA

Jan Horčík - 08 Duben 2011

A dnes ještě jednou. Automobilka totiž dosáhla významného milníku. Ve prodala již milion . To znovu potvrzuje, že jde o zdaleka o nejprodávanější na světě. A také že USA jsou stále nejslibnějším trhem co se alternativních pohonů týká.   
Toyota Prius

Celosvětově první sériově vyráběný plnohodnotný za posledních šest měsíců překonal již třetí milník: světové prodeje modelu Prius v říjnu 2010 dosáhly hranice 2 mil. vozů a téhož roku pak mnohokrát oceněná hybridní Toyota dokázala překonat všechny dosavadní prodejní rekordy na domácím trhu, napříč všemi značkami i modely – její roční prodeje v dosáhly objemu 315 669 vozů.

Velmi dobré prodejní výsledky vykazuje i v celosvětovém měřítku. Doposud se prodalo více než 2 100 000 vozů s tímto modelovým označením, z toho v samotné Evropě se na trhu umístilo přes 200 000 vozů. Objem celosvětového prodeje vozů Toyota s plnohodnotným nyní celosvětově přesahuje 3 mil. vozů.

Prius, poprvé představený na japonském trhu v roce 1997, nyní prodávaný v Evropě a USA již přes 10 let, je vůbec nejznámějším vozem s hybridním pohonem na automobilovém trhu. Osvědčený a velmi spolehlivý plnohodnotný hybridní systém pohonu, který předběhl svou dobu, zůstává nezpochybnitelnou ikonou mezi ekologickými technologiemi pohonu.

U tří generací modelu Prius jsme byli v průběhu uplynulých let svědky nejen postupného zlepšování hnacího systému (HSD), ale zároveň i podstatného posunu ve vnímání technologie plnohodnotného hybridního pohonu na straně zákazníků.

V minulém roce Toyota představila model v rámci globálního programu omezeného pronájmu, a dosáhla tak dalšího milníku v otázkách trvale udržitelné mobility. Počátkem příštího roku pak Toyota začne nabízet Prius Plug-in hybrid všem zákazníkům.

Nejnovějším členem řady Prius je model Prius+, představený ve světové premiéře na pořádaném minulý měsíc. , který se v Evropě začne prodávat v první polovině roku , bude vůbec prvním sedmimístným modelem s plnohodnotným hybridním pohonem na evropském trhu.

Po představení verzí Prius+ a Prius Plug-in Hybrid se model Prius stává prvním plnohodnotným hybridním vozem nabízeným v podobě kompletní a samostatné modelové řady. Tři plnohodnotné hybridní modely jsou odpovědí na požadavky mnohem širší zákaznické základny, a podpoří tak výrazný nárůst prodejů.

V návaznosti na úspěch pohonu Hybrid Synergy Drive ve třech generacích modelu Prius se Toyota rozhodla zavádět technologii HSD v nových segmentech trhu, kde nabízí hybridní modely jako např. (viz. test Toyota Auris HSD) a .

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily