Prototyp Tesla Model S už jezdí, bude v něm procesor NVIDIA Tegra

Jan Horčík - 06 Leden 2011

Automobilka před časem prezentovala investorům své nejbližší plány. V nich mimo jiné stálo, že do konce roku 2010 bude mít hotový prototyp rodinného elektromobilu . Podle Briana Z. Jonese, jednoho ze zaměstnanců tesly, už první prototyp skutečně jezdí.   
elektromobily Tesla Model S 2011

"Právě jsem viděl první zkoušky alpha prototypu… A sakra, ta věc umí jezdit! Výrobní verze bude přesně tak sexy jako ty červené/stříbrné kusy na fotkách. Tak skvělá!"

Tak takhle se vyjádřil Brian Z. Jones ve čtenářské diskusi ke článku magazínu Engadget, který informoval mimo jiné o možnosti výměny baterie v Model S. Díky sociální síti Facebook pak nebylo těžké zjistit, že jistý Brian Z. Jones skutečně existuje a jako své zaměstnání má uvedeno "kontrolor výroby v Tesla Motors".

V souvislosti s tím je zajímavá také další zpráva. Tesla Motors totiž bude podle nejnovějších informací montovat do Modelu S pokročilý grafický procesor Tegra společnosti . Čip se postará o zpracování obrazu na hlavním 17" dotykovém auta, ale navíc také o řízení dalších přístrojů.

Tesla zvolila tento čip ze dvou důvodů: je dost výkonný na to, aby zvládl zpracovat spoustu 3D grafiky, která se bude na 17" obrazovce objevovat a za druhé je velmi nenáročný na spotřebu elektřiny.

Právě co nejnižší spotřeba je pro plně elektrické auto naprosto kritická. Každá jednotlivá součást auta musí spotřebovávat co nejnižší množství energie, která pak může být využita pro pohon vozidla a tedy maximalizaci dojezdu.

Mimochodem, zmíněný 17" dotykový displej je největším displejem, který se kdy v autě dosud objevil. Čipy jsou zase založené na podobném základu (ARM) jako čipy pro nebo tablet .

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hmmm taky to nechápu proč tam rovnou nedají projektor s dvoumetrovým plátnem :)) Nebo místo čelního skla by byl dobrej displey na který by se promítalo pomocí kamer umístěných ve světlometech co se děje před vozidlem :))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky si myslím...
Ohání se co nejnižší spotřebou a pak tam cpou takovýhle věci...
To fakt nechápu....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

17 palců ?!
13" by jim nestačil? Ten by měl určitě menší spotřebu ...

Obrázek uživatele Jan Horčík

Obrázek interiéru Modelu S docela dobře ukazuje jak by to mohlo ve finále vypadat a k čemu všemu bude 17" displej sloužit.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.