Ministr energetiky USA: Každý cent bych investoval do elektromobilů

Jan Horčík - 14 Říjen 2009

Spojené státy americké - Steven Chu - Ministr energetikyZnámý zastánce , momentálně ministr energetiky , je také veřejným propagátorem . V minulosti navíc také řekl, že všechna americká auta by měla mít schopnost jezdit na . Na nedávném setkání vývojářů zabývajích se prý měl Chu opět doslova zopakovat: "Kdyby záleželo na mě, každý cent bych investoval do ."

Ačkoliv nejde o oficiální vyjádření, je zajímavé slyšet takováto ve spojení s oficiálním zástupcem největší světové ekonomiky. Ministerstvo energetiky pod jeho vedením už letos rozdalo miliardy dolarů na grantech pro firmy jako je (5,9 mld.), (1,6 mld.), (465 mil.) nebo (528 mil.). Tyhle společnosti se zabývají buďto vývojem elektromobilů, nebo plug-in hybridů. Přitom na podporu biopaliv šlo v minulém měsíci pouhých 20 000 dolarů.

Začíná tak být docela jasné, že , ani další alternativy zřejmě nebudou mít ve Státech na růžích tak dobře ustláno, jako právě elektromobily. To ovšem platí pouze pro pozemní dopravu. V oblasti to vypadá, že se biopaliva naopak začnou brzy značně prosazovat, mimo jiné díky . Ale o tom zas někdy jindy.

Biofuels Digest, autobloggreen
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Biopaliva jsou úplná blbost. Zabíráme půdu kde bychom mohli pěstovat jídlo.A musíme se o to starat, což taky něco stojí a účinnost je velmi nízká.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol