Avera Motors připravují sportovní auto se spotřebou jako Prius

Jan Horčík - 24 Listopad 2010

Avera Motors je nová automobilka se sídlem na . Založil ji R.J. Scaringe, expert z na vývoj vysoce šetrných pohonů a pokročilých . Přilákal k sobě odborníky a inženýri, kteří pracovali na takových jako Ford GT, Dodge Viper nebo Koenigsegg CCX. Spolu s nimi teď pracuje na novém sportovním autě s velmi nízkou spotřebou.   
Avera Motors

Prozatím Avera Motors nevypustili do světa nic jiného, než fotku zahaleného svého sportovního . Ten je údajně poháněn přeplňovaným benzinovým motorem s přímým vstřikováním, který je netradičně umístěn uprostřed auta.

Avera Motors má tu obrovskou výhodu, že právě teď je podle mnoha odborníků i podle samotného Scaringe výjimečně ideální čas založit novou . "Když se podíváte na , existovalo jen málo období, kdy bylo vůbec možné založit novou automobilku," komentuje svou novou společnost. "Dnes zákazníci poptávají nové produkty, které dosud nejsou na trhu," dodává.

To znamená zábavná, rychlá a dynamická s nízkou . Právě takový má být prototyp od Avera Motors. Navíc by se cenově měl vejít do 25 000 dolarů, tedy nižší střední třídy. Právě maximální důraz na cenu je jedním z klíčových principů vývoje nového automobilu. Zvýšit hodnotu pro zákazníka a snížit odpad, to je klíč k úplně novému výrobnímu procesu.

"Neděláme tu nic jiného, než že od základu znovu promýšlíme proces výroby automobilu tak, aby se výrazně snížilo množství potřebného vstupního kapitálu," říká Scaringe a upozorňuje, že dodnes využívané výrobní postupy a procesy jsou často desítky let staré.

Jednou ze základních součástí jeho nového automobilu je celohliníkový rám. Konstruktéři a inženýři v Avera Motors ale prošli prakticky celý automobil a hledali místa, kde lze a tím i cenu. Začínající automobilka slibuje, že předprodukční verze auta budou k dispozici v roce s tím, že výroba by mohla začít o rok později.

Avera Motors

Mimochodem, aktuálně se automobilka dostala do soudního sporu s , a to kvůli obchodnímu názvu automobilu "Azera". Hyundai, který má tuto značku zaregistrovanou, tvrdí, že automobilka Avera Motors hodlá na této podobnosti jmen parazitovat. Avera Motors, která nemá kapitálu nazbyt, se rozhodla automobilce vyhovět a jméno si změnit. V současné době tedy vybírá nový obchodní název firmy.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.