Autosalon Ženeva: elektromobil Protoscar Lampo 2

Jan Horčík - 09 Únor 2010

Protoscar je švýcarská společnost zaměřující se na vývoj šetrných aut. Na autosalonu v Ženevě se chystá představit LAMPO2. Elektromobil s dobíjením na 100 km za 10 minut.  
Protoscar Lampo 2

Protoscar Lampo 2 Protoscar Lampo 2 Protoscar Lampo 2

LAMPO2 podle tiskové zprávy ukazuje, že elektrický pohon je dospělý a dostatečný výkonný nejen pro městská auta, ale pro všechny typy automobilů. To znamená i prémiová auta - segment, srkze který byla na trh uvedena většina nových technologií.

Elektrické auto od Protoscaru má dva elektromotory, díky čemuž může fungovat jako čtyřkolka s proměnným točivým momentem. Celkový výkon auta je 350 koní. Kapacita lithium-iontových baterií je 30 kWh a autu trvá pět sekund zrychlení z 0 na 100 km/h, 200 km/h je maximální rychlost.

Pokud svítí slunce, může se baterie z velmi malé části dobíjet intergrovanými fotovoltaickými solárními panely. Celkový dojezd na jedno plné nabití je 200 km. Dobíjet lze za pomoci dobíječek integrovaných přímo v autě, případně za 10 minut dobít dojezd 100 km z externí vysoce výkonné dobíjecí stanice. Auto váží 1 579,86 kg.

Elektromobil Protoscar Lampo 2 je postaven na podvozku Kappa od General Motors. Ten samý se používá pro modely Pontiac Solstice, Saturn Sky nebo malý sporťák Opel GT. Narozdíl od nich je ale Lampo 2 po designové stránce opravdu "své".

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevim, jake to ma baterky, ale ten vzhled je dost zalostny :o) Proc musi elktra vzdycky vypadat jako produkt nejakeho adolescenta?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

souhlas.. mozna ze by elektromobily mely mnohem vetsi uspech kdyby nevypadaly jak pro buzeranty :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Naprostý souhlas...

Buď to jsou buzi-buzi auta, nebo vypadají jak kdyby ujely z pískoviště... Případně obojí - jako tohle...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nie je tam preklep? :) Podľa váhy to vyzerá na olovené batérie.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol