Nové logo Škoda Auto a designová studie

Jan Horčík - 28 Únor 2011

představila na koncernovém večeru pod heslem „The New Power of ŠKODA“ nový korporátní design a designovou studii naznačující nový směr značky. Ta se ubírá směrem k rozšíření modelového portfolia a zesílení aktivit nejen v Evropě, ale také na trzích Číny, Indie a Ruska.   
škoda nové logo

Na letošním koncernovém večeru se představil také zvláštní facelift: poprvé prezentuje nejdůležitější prvky svého nového firemního designu. Nový corporate design firmy se vyznačuje svěžestí a přesností. Ve smyslu evoluce osvědčených prvků se ŠKODA podrobila optické „omlazovací kúře” a vystupuje navenek jako ještě hodnotnější značka.

„Novou sílu naší značky chceme vyjádřit nejen našimi budoucími produkty, ale i vystupováním vůči našim partnerům a zákazníkům. ŠKODA je synonymem pro atraktivní vozy s výjimečným poměrem ceny a užitné hodnoty, bezpočtem chytrých řešení a precizním zpracováním. To vše jasně vyjadřuje i náš modernizovaný corporate design. ŠKODA jde svou cestou a chce na mezinárodním poli projevit svou novou sílu”, podtrhl Jürgen Stackmann, člen představenstva za oblast marketingu a prodeje. „ŠKODA se postupně mění a je to vidět. Náš nový design a svěží vystupování odráží naše plány do budoucna.”

Nejdůležitější změna proběhla na hlavní části loga – okřídleném šípu, který bude v novém provedení podstatně větší a tím i lépe viditelný. Odstín zeleného okřídleného šípu se změní z dosavadní „přírodní zelené” na svěží zelenou „ŠKODA green”. Vnější části pak zdobí chromový vzhled.

škoda nová designová studie

Prostřednictvím designové studie nechává ŠKODA nahlédnout do budoucnosti tvarů svých vozů. Ekonomické cíle, které si automobilka stanovila, vyžadují novou orientaci navazující na více než 110letou tradici firmy. Použití moderních stylistických prvků a nejaktuálnější techniky je pak logickým krokem. Designová studie dává tvar požadavkům růstové strategie jasně definovanými rysy, maximální pečlivostí a láskou k detailu.

Designová studie si vybírá charakteristické prvky designu značky ŠKODA a posouvá je směrem do budoucnosti. Dlouhý rozvor a krátké převisy karoserie jsou základem úspěšné architektury vozu. Obojí umožnilo vytvořit nadprůměrný vnitřní prostor a propůjčit vozu ve spojení s dynamickou linií střechy vysokou dávku optické suverenity.

Plynulé napojení pátých dveří signalizuje promyšlenou funkčnost celého automobilu. Vysoká užitná hodnota při každodenním použití a výrazná variabilita interiéru jsou klasickými hodnotami značky, které jsou zde nově interpretovány v modernější podobě. Mřížka chladiče s decentně lesklým povrchem symbolizuje estetickou předlohu značky, když její jemné lamely připomínají napnuté struny harfy.

nové logo škoda

Nově uspořádané a jasně strukturované logo se vyjímá uprostřed vozu jako výchozí bod všech linií. Protíná horizontální linku motorové kapoty, zdůrazňuje svou mimořádnou pozici a je symbolem kvality a úspěchu.

Designová studie předznamenává další velký krok do budoucnosti společnosti ŠKODA. Její tvary jsou dynamické, podněcují fantazii pozorovatele, aniž by ho provokovaly, a umožňují nezkreslený pohled do budoucnosti automobilů z . Designéři a inženýři načrtli další cestu ve směru k budoucímu úspěchu.

Tradiční česká značka k tomu má nyní ty nejlepší předpoklady, aby dosáhla svých náročných cílů: růstu s novým designem, plným napětí, při současném zachování osvědčených tradičních předností, jako je vysoká funkčnost, užitná hodnota a preciznost.

tisková zpráva, foto: Škoda Auto
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

je to pěkné logo, buďme rádi za to že ho designeři posedlí hledámín podstaty ještě nestačili zjednodušit na 3 podtržené závorky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No ,pořád to vypadá jak rukavice.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

palec nahoru :)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů Circontrol

Newsletter