Nissan představil elektrický taxík pro Londýn

Jan Horčík - 08 Leden 2014

Nissan NV200 je už léta oblíbené lehké nákladní auto. Nissan chce zahájit výrobu jeho elektrické verze už v polovině letošního roku v továrně v Barceloně. Aktuálně představil jeho speciálně upravenou modifikaci, která je navržena jako taxi pro Londýn.auto Nissan e-NV200 Londýn taxi elektrická dodávka

Nissan e-NV200 jako speciálně upravené taxi pro Londýn
foto: Nissan

Nissan už dříve dal najevo, že elektrická dodávka e-NV200 bude dostupná v různých speciálních verzích, zejména jako taxi pro různá evropská, americká a japonská města. Typ "Londýnské taxi" představil Nissan krátce po Novém roce 2014.

"Taxi NV200 pro Londýn je součástí globálního taxi programu Nissan, který zahrnuje také New York, Barcelonu a Tokio. Londýnská verze je však výjimečná. Odráží bohaté dědictví a ikonický status černých londýnských taxíků," vysvětlují zástupci Nissanu.

Proti klasické verzi (e-)NV200 se tak výrazně změnila přední maska auta, které dominuje chromové žebrování a malé chromované světlomety typu . Odlišné jsou také přední nárazníky. Jinak je ale auto v podstatě úplně stejné jako standardní verze e-NV200.

Nissan na projektu dokonce úzce spolupracoval s kanceláří londýnského starosty (Boris Johnson). Ta si totiž přála v maximální míře zachovat ikonický charakter tamních černých vozů přezdívaných "Hackney Carriage". V současné době se už dokonce Londýnem několik testovacích modelů prohání.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Myslím, že tohle auto by se mohlo prosadit i u běžných zákazníků. Teda pokud Nissan dovolí... :)

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol