Autosalon Frankfurt 2013: elektrické taxi Nissan e-NV200

Nissan připravuje elektrický náklaďák e-NT400. A kromě něj také elektrickou dodávku Nissan e-NV200. Ta se poprvé světu představí jako vozidlo taxislužby v Barceloně, kde se ostatně také v továrně Nissanu vyrábí. Příští rok se pak auto začne prodávat v Británii a dalších zemích.

Elektrická dodávka Nissan e-NV200 ve verzi taxi pro španělské velkoměsto Barcelonu
foto: Nissan

Nissan uzavřel s barcelonskou radnicí dohodu o propagaci a implementaci elektrických taxi Nissan e-NV200. Radnice se zavázala, že rozjede instalaci sítě rychlodobíjecích stanic CHAdeMO.

Barcelona se zároveň chce stát prvním světovým velkoměstem, které nabídne elektrickou veřejnou dopravu. Pro elektrická vozidla také vyhradí speciální místa pro nakládání a vykládání nákladu a nabídne daňové úlevy podnikům, které si elektrické dodávky pořídí.

Nissan e-NV200 v Barceloně Nissan e-NV200 v Barceloně Nissan e-NV200 v Barceloně

Elektrická dodávka Nissan e-NV200 se začne vyrábět v továrně v Barceloně v roce 2014. Exportovat se pak bude do celého světa. Půjde už o druhé sériově vyráběné elektrické auto značky Nissan.

Mimochodem, právě Barcelona letos v listopadu bude hostit 27. ročník Mezinárodního sympózia elektrických vozidel (EVS27).

tisková zpráva

Napsat komentář