Mission RS - elektromotorka s dojezdem 320 km stojí $59 999

Jan Horčík - 06 Červen 2013

Tesla na dvou kolech,” je přirovnání, které člověka napadá okamžitě poté, co zhlédne elektromotorku Mission RS společně s její cenovkou: $59 999. Magazín Wired píše, zakladatel firmy Mission Motorcycles, Mark Seeger, svou pozici skutečně vnímá podobně. Chce dát světu “motocykl 2.0.”auto Mission Motorcycles Mission RS

Elektrická motorka Mission RS s cenovkou $59 999
foto: Mission Motorcycles

Magazín Wired uskutečnil aktuálně se Seegerem exkluzivní interview. V rozhovoru se mimo jiné dozvíme, že společnost Mission Motorcycles je pokračovatelem původního snažení společnosti Mission Motors.

Mission Motors jsou lidé, kteří vyvinuli a vyrobili komponenty elektrického pohonu, ze kterého nakonec Mission Motorcycles postavili samotnou elektromotorku. A ne jen tak ledajakou – v roce 2011 jejich prototyp zvítězil v závodě TTxGP na okruhu Laguna Seca. Své soupeře za sebou nechal minimálně o 39,98 vteřin.

Není divu, že Seeger teď vnadí motocyklové fanoušky na “motorku 2.0″. Bude se jmenovat Mission RS (RS znamená “Race Special”, tedy závodní speciál). Půjde o legální verzi původního prototypu, kterou původní Mission Motors slibovali dlouhá léta – a stál se k ní nemohli “dokopat”.

Dnes, díky existenci samostatných společností Mission Motors (která se zaměřuje na komponenty elektrického pohonu) a Mission Motorcycles (která tyto komponenty kupuje a staví z nich motorky), už to konečně možné bude.

galerie: Mission R
Mission R Mission R Mission R

Mission Motorcycles vyrobí pouze 40 kusů Mission RS. Půjde o výsostně exkluzivní záležitost. Ostatně, za tu cenu se není co divit. I po snížení o federální dotaci v hodnotě $3500 bude cena stále činit $56 499, tedy v přepočtu hodně přes milion korun.

Specifikace elektromotorky vypadají stejně zajímavě jako její cenovka: výkon 160 koní, baterie 17 kWh, dojezd až 320 km, max. rychlost 240 km/h. Teprve až se podaří prodat všech 40 kusů Mission RS, přijde na řadu výroba původně ohlášený elektrický motocykl Mission R.

Ta nabídne především o polovinu nižší cenu: $29 999, tedy v hrubém přepočtu asi 600 000 Kč. Zároveň by se měla prodávat ve třech konfiguracích s 12kWh, 15kWh nebo 17kWh baterií. Kdy však bude dostupná, to zatím není jasné.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online