Mission RS - elektromotorka s dojezdem 320 km stojí $59 999

Jan Horčík - 06 Červen 2013

Tesla na dvou kolech,” je přirovnání, které člověka napadá okamžitě poté, co zhlédne elektromotorku Mission RS společně s její cenovkou: $59 999. Magazín Wired píše, zakladatel firmy Mission Motorcycles, Mark Seeger, svou pozici skutečně vnímá podobně. Chce dát světu “motocykl 2.0.”auto Mission Motorcycles Mission RS

Elektrická motorka Mission RS s cenovkou $59 999
foto: Mission Motorcycles

Magazín Wired uskutečnil aktuálně se Seegerem exkluzivní interview. V rozhovoru se mimo jiné dozvíme, že společnost Mission Motorcycles je pokračovatelem původního snažení společnosti Mission Motors.

Mission Motors jsou lidé, kteří vyvinuli a vyrobili komponenty elektrického pohonu, ze kterého nakonec Mission Motorcycles postavili samotnou elektromotorku. A ne jen tak ledajakou – v roce 2011 jejich prototyp zvítězil v závodě TTxGP na okruhu Laguna Seca. Své soupeře za sebou nechal minimálně o 39,98 vteřin.

Není divu, že Seeger teď vnadí motocyklové fanoušky na “motorku 2.0″. Bude se jmenovat Mission RS (RS znamená “Race Special”, tedy závodní speciál). Půjde o legální verzi původního prototypu, kterou původní Mission Motors slibovali dlouhá léta – a stál se k ní nemohli “dokopat”.

Dnes, díky existenci samostatných společností Mission Motors (která se zaměřuje na komponenty elektrického pohonu) a Mission Motorcycles (která tyto komponenty kupuje a staví z nich motorky), už to konečně možné bude.

galerie: Mission R
Mission R Mission R Mission R

Mission Motorcycles vyrobí pouze 40 kusů Mission RS. Půjde o výsostně exkluzivní záležitost. Ostatně, za tu cenu se není co divit. I po snížení o federální dotaci v hodnotě $3500 bude cena stále činit $56 499, tedy v přepočtu hodně přes milion korun.

Specifikace elektromotorky vypadají stejně zajímavě jako její cenovka: výkon 160 koní, baterie 17 kWh, dojezd až 320 km, max. rychlost 240 km/h. Teprve až se podaří prodat všech 40 kusů Mission RS, přijde na řadu výroba původně ohlášený elektrický motocykl Mission R.

Ta nabídne především o polovinu nižší cenu: $29 999, tedy v hrubém přepočtu asi 600 000 Kč. Zároveň by se měla prodávat ve třech konfiguracích s 12kWh, 15kWh nebo 17kWh baterií. Kdy však bude dostupná, to zatím není jasné.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?