Jugoslávská klasika se vrací - jako elektromobil ZUGO

Jan Horčík - 02 Leden 2012

Většina konceptů aut budoucnosti, které na Hybrid.cz představujeme je myšlena smrtelně vážně. Jen zlomek z nich je ale pak realizován. Milos Paripovic, mladý designér z Chorvatska, se přesto rozhodl provětrat zkostnatělé struktury. Do designérské soutěže poslal návrh svého ZUGO, který vychází z jugoslávské legendy Yugo 45.auto elektromobil ZUGO Paripovic koncept elektrického auta

Paripovic sice svůj návrh propaguje parodickými plakáty, v zásadě jde ale o velmi zajímavý návrh, který jde podobným směrem jako řada návrhů velkých automobilek
foto: Milos Paripov

Koncept elektromobilu ZUGO od Milose Paripovice se ale od začátku do konce nebere vůbec vážně. Napovídá už název, který podle slov samotného Paripovice vychází z prostého překlepu v názvu "Yugo" na srbo-chorvatské klávesnici.

ZUGO je nízkonákladové, plně elektrické , jehož návrh poslal Paripovic do autodesignérské soutěže Auror v chorvatském Záhřebu už minulý rok. Oficiálním tématem soutěže byl návrh auta pro rozvíjející se ekonomiky roku 2020.

Paripovic vzal celou záležitost s humorem. Vyrobil proto sérii parodických reklamních letáků, které propagují hlavní "přednosti" tohoto auta. Jeho elektromobil má například na zadní části kufru dvě speciální vyhřívaná místa - pro okamžiky, kdy bude třeba auto tlačit.

Pokud náhodou tlačí více lidí, speciální senzory na zádi přesně změří jestli se náhodou někdo nefláká a zobrazí všechny tyto užitečné informace na velkém LCD displeji. Taktéž fakt, že auto je vyrobeno z velmi lehkých materiálů jistě tito "tlačící" ocení.

Cílovou skupinou pro model ZUGO jsou loajální majitelé starých modelů legendární jugoslávské značky Zastava. Mimochodem, najdou se i u nás, jak dokazují stránky www.zastava.cz. Tam si také můžete přečíst něco o historii těchto kultovních vozů.

Paripovic si nakonec svým návrhem ve zmíněné soutěži zajistil páté místo.

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?