Praha elektromobilní vyhlásila vítěze soutěže pro střední školy

předala ceny vítězům soutěže pro střední školy na téma „Zapojení alternativních pohonů do městské dopravy“. Celkovým vítězem se stal Jan Syruček ze SPŠST Panská s prací zabývající se možností vytvoření veřejné sítě elektrokol v Praze.

V rámci projektu Praha elektromobilní už v hlavním městě České republiky jezdí několik elektromobilů.
foto: Hybrid.cz

Soutěž spočívala v napsání studie o délce 15-20 stran na téma „Zapojení alternativních pohonů do městské dopravy“. Téma mohli studenti zpracovávat samostatně nebo s vedením učitelů, většina z nich využila druhou možnost. Vítěz soutěže získal , další čtyři nejlepší se mohou těšit z .

„Soutěží jsme se pokusili oslovit s tématem mladší generaci,“ říká Jana Hrstková, vedoucí oddělení energetiky odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy.

„Ukazuje se, že podobné snahy mají význam a že studenti se o elektromobilitu a nové technologie v dopravě zajímají. Sama jsem byla překvapená vysokou kvalitou soutěžních prací,“ dodává.

Vítězem soutěže se stal Jan Syruček ze SPŠST Panská, který napsal studii o možnosti vytvoření veřejné sítě půjčoven elektrokol v Praze. “Pokusil jsem se vypracovat reálný projekt, u kterého jsem vycházel z již fungujících sítí půjčoven kol v Evropě. Protože má Praha zcela jiný terén než třeba Paříž, tak jsem přišel s myšlenkou využití ,“ řekl o své práci Jan Syruček.

Překvapením soutěže byla práce teprve patnáctiletého Jana Wijnhorsta z Gymnázia Profesora Jana Patočky, který psal o dopadech vlivu silničního provozu na život obyvatel v hlavním městě. Wijnhorst se umístil na celkovém druhém místě.

tisková zpráva

Jeden komentář u “Praha elektromobilní vyhlásila vítěze soutěže pro střední školy”

Napsat komentář