Hradec Králové přivítá mezinárodní elektromobilní maraton Tallinn – Monte Carlo

redakce - 31 Květen 2012

V úterý 5. června 2012 dorazí ve 13 hodin na Masarykovo náměstí v  účastníci mezinárodního maratonu elektromobilů. Za podpory Města Hradec Králové a si zde dobijí své závodní elektromobily a proběhne slavnostní vyhlášení vítěze etapy Wroclaw – Hradec Králové. auto elektromobil elektromobilní maraton Tallinn Monte Carlo 2011

Slavnostní start elektromobilního maratonu Tallinn Monte Carlo 2011
foto: Electric Marathon Tallinn-Monte Carlo

Při příležitosti mezinárodního závodu uspořádají Město Hradec Králové a Skupina zábavné odpoledne, na kterém se veřejnost seznámí s „elektromobilním způsobem života“.

Zájemci si vyzkouší jízdu na nebo v  Peugeot . K vidění budou také elektrické skútry a pro fandy závodních elektromobilů samozřejmě stroje účastníků maratonu. Zkrátka nepřijdou ani nejmenší návštěvníci, na které čekají nejrůznější soutěže a kvízy o ceny.

Vyvrcholením celého programu bude vyhlášení vítězů etapy Wroclaw – Hradec Králové 
v 15.30 za účasti primátora Města Hradec Králové Zdeňka Finka, generálního ředitele ČEZ Obnovitelné zdroje Oldřicha Kožušníka a generálního ředitele ČEZ Měření Filipa Seckého. Startovací praporky uvolní závodníkům trať etapy Hradec Králové – Brno již v 16 hodin.

Mezinárodní maraton elektromobilů z estonského Tallinnu do středomořského Monte Carla se koná již druhým rokem. Letos byla poprvé do plánované trasy zahrnuta i .

Maraton startuje 1. června v Tallinnu a v rámci jednotlivých etap zavítá kromě České republiky i do Lotyšska, Litvy, , na Slovensko, do Rakouska, Slovinska a do Itálie. Maraton elektromobilů svým způsobem navazuje na tradici závodu Tallinn – Monte Carlo ze třicátých let minulého století.

Hlásí se tak nejen k prohloubení tradice tohoto závodu, ale také k rozvoji spolupráce evropských regionů v rámci nového technologického pokroku v sektoru dopravy.

Účastníkům i příznivcům v jednotlivých zemích nabídne možnost seznámit se s prostředím elektromobilní dopravy a zároveň poznat jeho výhody i omezení. Patronem maratonu je monacký princ Albert II., který se významně angažuje v rámci podpory elektromobility v celoevropském kontextu.

Závodu se zúčastní mimo jiné vozy Tesla Roadster, Nissan Leaf, Fisker Karma, BYD e6, Mitsubishi iMiEV, stařičký Peugeot 106, nejznámější hybrid Toyota Prius, nebo prototyp Lampo3.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online

Newsletter